Merhaba. Geçenlerde otelde konaklarken polis ekipleri geldi ve tutanak imzalattı. 15 gun içinde askerlik şubesine gitmem gerektiği söylendi. Bu olaydan 2 gun sonra başka bir otelde konakladığımda yine sabah saat 6’da polisler gelip kağıt imzalattılar. Sorum şu: 15 gun içinde gitmezsem ve yapmak istemiyorsam nelerle karşılaşacağım. Bilgilendirirseniz cok sevinirim. Saygılarımla

42 answers

Staff August 5, 2014

Son zamanlarda sizin durumunuza benzer pek çok olay yaşandı ve her defasında polisler ellerindeki kağıda dayanarak vicdani retçi arkadaşlarımızı askerlik yapmadığı için şubeye gitmeleri gerektiğini söylediler, tutanağa imza attırmaya çalışsalar da, aşağıda bir kaç örneğini göreceğiniz üzere, bu durum hiçbir şeyi değiştirmedi.
Polisin uzattığı tutanağı imzalamış ya da imzalamamış olsun, aşağıdaki haberlerdeki vicdani retçiler bugün hala askere gitmediler, herhangi bir işlem yaptırmadılar.
Bu tutanak dayatmaları ile amaçlanan şey “askerlik” korkusunu salabilmek. Ama vicdani retçiler zaten bunun karşısında bir tutum aldıklarından onlar için değişen bir şey olmadı ve olmayacak.
Herhangi bir panik durumu yaşamanız yersiz olacaktır. Vicdani retçi olduğunuzu her fırsatta tekrarlayın ve hiçbir kağıda imza atmamaya çalışın. Unutmayın, Birliğe teslim olmadığınız sürece asker kişi sayılmazsınız.
http://vicdaniret.org/vicdani-retci-ozkani-gbtden-aldilar-ama-tutanak-imzalatamadilar/
http://vicdaniret.org/vicdani-retci-murat-demiroglu-2-gozaltisinda-da-hic-evraka-imza-atmadi/
http://vicdaniret.org/vicdani-retci-demiroglu-hic-bir-evraki-imzalamadi-serbest-birakildi/
http://vicdaniret.org/vicdani-retci-yazar-m-lutfu-ozdemirde-gbtye-takildi/
http://vicdaniret.org/vr-derin-avukatina-gbtden-gozalti/
http://vicdaniret.org/yakalamacilik-bir-vicdani-retcinin-gbt-deneyimi-2-m-a-basaran/
 

#1
Anonymous December 23, 2014

Kadeşim bn askere gitmk istemiyorum ama gecnlerde yaklndım muayene oldum 2 gün süre verdiler ama gitmedm  askere vicdani red hakkımı nasıl savunabilir yardımcı olurmunuz ama acil cevb yada bi irtibt numarası yardımcıolun 

#2
Anonymous April 17, 2016

Ben imzalatmadan bırakacaklarını zannetmiyorum.  Zaten baskı altındasın
 Hemde öyle bir oluyorsun ki  sanki birini öldürmüşsün de suçluluk piskolojisiyle hareketiniz onların eline gećiyormuş gibi oluyor. En azından benim gibi hiç karakol yüzü görmemiş biriyseniz.

#3
Anonymous July 3, 2016

bakka oldum icin 2 defa tutanak imzaladım ve 8 bin tl para cezasi kesildi idari ve itraz ettim avrupa insan haklarına kadar basvurcagımı belirtmek isterim kesinlikle bu parayı ödemicem okadar param olsaydı iş yeri acardım 

#4
Anonymous July 3, 2016

Merhabalar, yazılanları okudum. Bir kişinin belirtmiş olduğu gibi baskı olayını güzel kullandılar ve ben imzalamak durumunda kaldım. Bu durum ile tekrardan karşılaşmam halinde ne olacak, lütfen bilgilendirebilir misiniz ? 
Daha önce bir kez imzalamaış bir birey olarak tekrardan imzalamam gereken bir belge mi sunulacak yoksa daha büyük önlemler mi alacaklar, bir yerlere götürülüp tatsızlık mı yaşayacağım ? 
Lütfen en kısa zamanda cevap verebilir misiniz ? Teşekkürler.

#5
Anonymous July 9, 2016

dün bendende polisler kimlik istediler muyane  kacaği oldmu söylediler ve aynı tutanak tutlar 15 gün içinde  subeye gitmemi söylediler  15 gün içinde subeye gitmezsm ne gbi bir sorun olur bir yardmıcı olurmusunuz

#6
Anonymous August 26, 2016

1- Arkadaşlar polisin tutanağını imzalaynlar 15 gün için de askerlik şubesine gidi askerlik işlemlerini halledince PARA cezasını kendi gidenlerin tarifesinden yani daha düşük olandan mı alıyor cezasını , yok sa 15 gün içinde şubeye gitsen bile yakalananların tarifesinden mi alıyor cezasını bilen var mı
2- Bide arkadaşlar polis tutanak tutup 15 gün içinde gitmeyip 2-3 ay sonra eve tebligat geldikden sonra şubeye gidince ayrıca tutanakdan sonra ceza tebligatına kadar gitmediğimiz 3-4 ayın da ayrı bir cezası geliyor mu bilgisi olan var mı

#7
Staff October 31, 2016

Yakalandıktan bir süre sonra hakkınızda idari para cezası kesildiğine dair tebligat gelecektir. Aşağıdaki linkte bulunan  itiraz dilekçesini kullanarak itiraz edebilirsiniz: 
https://davuterkan.av.tr/yoklama-kacagi-ve-bakaya-idari-para-cezasi-vicdani-ret-itiraz-dilekcesi/

#8
Anonymous November 28, 2016

arkadaşlar merhaba.ben kamu kurumunda çalışıyorum ve bugün kurumuma mektup gönderilerek 15 gün içerisinde ilişiğimin kesilmesini aksi durumda kurumumu mahkemeye verecekleri belirtildi.benim bu durumda izleyebileceğim herhangi bir yol var mı?çok acil cevaplarsanız sevinirim.

#9
Anonymous December 8, 2016

MEMURMUUSN 

#10
Anonymous December 9, 2016

Sülüs aldım 2 sndrde bnde bakayayim ne kdr idari para cezası yerim
 

#11
Anonymous December 15, 2016

ben de aynı durumdayım tebliğ kağıdını imzalamak mı gerekiyor
 

#12
Anonymous December 15, 2016

kamuda çalışıyorum yazı geldi

#13
Anonymous December 19, 2016

Arkadaslar ben AOF harc yatiramadigim
icin (ama daha öncelerinde duzenli yatiriyordum ,maddi sknti oldu) gecenlerde ehliyet degisikligi icin polise gittigimde beni askeri subeye sevk ettiler ve 15 gunluk olaya tabi kaldim. Elimde Ek-c2 belgem var , 11/03/2016 aldigim 31/12/2019 tarihine kadar tecil kagidim var. Ne yapmam gerek sorun cikar mi ne olur lutfen yardim edin. Bilgiye ihtiyacim var. 

#14
Anonymous December 21, 2016

askere gitmek için şubeye başvurdum kalbinden dolayı askere gitmek için uygun değildir diye rapor verildi sonra itiraz ettim itiraz kabul edildi şubeye çağırıldı. Şimdi askere gitmekten vazgeçtim şubeye gitmezsem olur mu ne gibi sonuçlar doğurur onu öğrenmek istiyorum.

#15
Anonymous December 25, 2016

Merabalar… 31 yasindayim hic muayene adim turizmciyim 6 yildir hic gbt ye girmedim ne eve yazi geldi ne bisey en az 20 kere yurt disina ciktim gecen ay pasaportu uzattirmak icin gittim aynen tutanak imzaladim ve gitmedim askere hala calisiyorum is yerime gelip alma veya isletmeye 15 gun icinde ilisigini kesin gibi yazilar gelir mi yahut beni mi gotururler

#16
Anonymous December 26, 2016
Anonymous December 27, 2016

arkadaşlar ben devlet memuruyum 1 kere gbt ye takıldım ve tutanak imzaladım ve şuanda iş gereği il dışına çıkıcam 10 gün otel de kalıcam veya Polis evinde 🙂 şimdi beni orda yakalayıp meşgul ederler mi çünkü her sabah saat 9 da benim görev gereği işlerimi aksatmam gerek şimdi orda otelden beni direk şubeye mı götürürler yoksa tutanak imzalatıp bırakırlar mı ?

#18
Anonymous January 2, 2017

Merhaba arkadaslar,
Gecenlerde otlede kalıyorudum 2 polis gelip yoklama kacagi oldugumdan imza attırdılar, sonra subeye gidip rahatsızlıgım oldugunu belirtip hastaneye sevkimi istedim.Bu arada ben yurtdisinda evliyim bu yuzden yurtdisina cikabilmek icin bir muddet burda beklemekteyim. Hastane raporunu alıp subeye goturmessem ne olur? hala yoklama kacagimi olurum veya asker kacagimi?

#19
Anonymous February 20, 2017

Selamlar. 27.01.1994 doğumluyum 4 sene tecilimi kullandım.2016 da bitti ve ben evliyim. Eşimi bırakacagım bir ailem yok ve eşim yabancı türkçe bilmiyor. 3 kere yakalandım her defasında 15 gün içerisinde o sacma belgeyi imzaladım. Benim ögrenmek istedigim şey yaka paca alıp götürüyorlar mı para cezası umurumda degil cok calışıyorum zaten yaşımı doldurdugumda bedelli hakkımı ödeyecek kadar hazırda banka kredim mevcut yaka paca götürüyorlar mı ? Ve ben bu dernege nasıl üye olurum lütfen bana bilgi verin teşekkür ederim.

#20
Anonymous March 8, 2017
Anonymous March 19, 2017

Merhaba kamuda çalışıyorum bu gün öğretmen evinde kalırken 2 polis geldi tebligat imzalattı 15 gün içinde şubeye git dedi ama 2 çocuk var borç var askere  bu sene gidemem ne yapmam gerek şubeye gitmesem ne gibi işlem yaparlar.

#22
Anonymous March 19, 2017

merhaba.gecen yıl polis bana da 3 kez bu tutanagi imzalattı.bu durumda gercekten imzalamama gibi bir secenek sunmuyorlar.6 ay önce de 13 bin tl ceza tutanagi yollamışlar eve.surekli şehir dışında sozlesmeli olarak çalıştığım için bununla ilgilenemedim.15 gun önce de yine ben evde yokken mahkeme tutanağı gelmiş.simdi 22 mayısta mahkemem var.askere gitmem ailemi cok zor durumda birakir.hem benim hem ailemin borcları var.bu durumda ne yapabilirim?

#23
Anonymous March 21, 2017

Benim adım Bay Fredrick Peterson. Ben özel ve kurumsal bireylere kredi veren özel bir borç vericisiyim. Pek çok banka tarafından reddedildi mi? İşletmenizi kurmak için finansmana ihtiyacınız var mı? İşinizi genişletmek için finansmana ihtiyacınız var mı? Yoksa kişisel bir krediye ihtiyacın var mı? Kredim, kişisel borçtan iş kredisine kadar değişiyor. Faiz oranı% 2’dir ve çok yüksek bir kredi sürecidir. Mali sorunlarınızı çözmeye gerçekten hazırsanız, daha fazla arama yapmayın ve bugün bir kredi başvurusunda bulunun. Eğer ilgileniyorsanız bugün e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz: ([email protected]). Saygılarımla. Bay Fredrick Peterson

#24
Anonymous March 22, 2017
Anonymous March 24, 2017

Arkadaşlar
tecrübemi paylaşmak istedim.
2 kere otelde yakalanıp tutanak imzalamama rağmen hiç bir şekilde 15 gün içinde şubeye gitmedim.
para cezaları yağmasına rağmen ödemedim, zaten faiz binen bir ceza değil, ve bedelli olurda yine çıkarsa geçmişteki para cezanızdan vazgeçiliyor.
 
mahkeme kağıdı geldi, savcıya ifade verdim ve mahkemeye çıktım.
vicdani retçiyim diyenlere hakimler sinir oluyor o yüzden şöyle bir yol izledim.
eşim ve çocuğuma bakmak zorunda kaldığımı hayat zorluklarında kurtulur kurtulmaz gideceğimi ama şu an vatani görevi yapamayacağımı belirttim.
 
sicilim temiz olduğu için hapis cezası 4 ay aldım ve 5 yıl ertelenmek üzere hiç bir suça karışmamam üzere 5 yılda cezanın düşeceğini belirten bir karar çıktı.
 
o günden sonra ne gelen ne arayan oldu, zaten zorla alma gibi bir hakları kanunen Yok.
 
yurtdışına çok çıkıyorum, ona rağmen havaalanlarında bir problem yaşamadım.
 
sizinde Benin gibi bağlayıcı nedenlerden gitmeme durumunuz varsa panik yapmayın sadece kağıdı imzalayıp şubeye gitmeyin.
 
bedelli seneye gelir gibi bir his var içimde.
 
hepimize hayırlı olur inş.
 
sağlıcakla..

#26
Anonymous March 24, 2017

Eklemeyi unuttuk, hapis cezası formalite icabı veriliyor sonra erteliyorlar. Ve bir kaç yıl içinde o ceza düşüyor.
çünkü kanunen hapia cezası 2011 de kaldırıldı.
para cezasından korkmayın, faiz binmiyor ve zamanı gelince onuda ödersiniz.
 
korkmayın arkadaşlar, dünya harbi çıksa Emin olun çekinmeden çocuğumu eşimi bırakarak vatanı savunmaya giderim, sizde öyle düşünüyor sunuzdur.
 
sağlıcakla kalın.

#27
Anonymous March 24, 2017

qrkadaşlar merhaba 24.ünde istanbulda bulunduğum otelde sabah polisler geldi ve ilk tutanağımı yedim ayın 7 si nisana kadar 15 günlük sürem var ve ben bu ülkede askerlik yapmak istemiyorum çunku bana hiç bir şekilde destek olmayan yandaş bir ülkede askerlik değil benim için yaşamak bile fazla simdi ayın  5 6 nisan gibi kıbrısa geçmeyi düşünüyorum mesai saatlerinin dışında gidebilme imkanım varmı bırakırlarmı arkadaşlar lütfen cevap verebilirseniz sevinirim herkese bol şans allah kurtarsın mail icin [email protected]

#28
Anonymous March 26, 2017

ünaydın Sevgili kardeşlerim İslam, biz are güvenilir mali şirket, saygın, meşru ve akredite kredi şirketi. Biz Müslümanlar için borç para ve % 3 faiz oranıyla mali yardıma muhtaç insanlara layık güveniyorum. Kötü kredi veya faturaları ödemek için paraya ihtiyacı olan var mı? ya da bir iş kredi ihtiyacı? Kredi sunmak için memnuniyet duyarız gibi yararlanıcı güvenilir yardımcı bilgilendirmek için bu orta götürmeme izin ver.Yazınız ile bilgi aşağıda. Yanıt sonra bir kredi başvuru formu doldurmak için gönderilir. (Orada hiçbir kredi kontrolü, % 100 Garantili!) Umarım bana hizmet etmek izin verir. İçtenlikle. E-posta yoluyla bize ulaşın: ([email protected])

#29
Anonymous March 28, 2017
Anonymous March 28, 2017
Anonymous March 29, 2017
Anonymous March 30, 2017

 Asa kredi kredisi şirketi, kişisel işyerinizi başlatmanız için gereken her miktarı ödünç vermeye hazırdır. Biz% 2 faiz oranı ile kredi vermek, bu nedenle tarımsal çiftçilik kredisi için başvurun. Kredi almaya ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçin: [email protected], ayrıca bu irtibat kurabilirsiniz E-posta: [email protected]

Asa δανείζοντας επιχείρηση δανείου είναι έτοιμοι να σας δανείσει οποιοδήποτε ποσό που χρειάζεστε για να ξεκινήσετε την προσωπική σας επιχείρηση. δίνουμε έξω δάνειο με επιτόκιο 2%, οπότε Παρακαλούμε ισχύουν για τα γεωργικά γεωργία δανείου. αν χρειάζεστε επαφή δάνειο e-mail μας: [email protected], μπορείτε επίσης να επικοινωνήσετε με αυτό το email: [email protected]

Asa loan lending company are ready to loan you any amount you need to start up your personal business. we give out loan at 2% interest rate, so Kindly apply for agricultural farming loan. if you need loan contact our email:[email protected],  you can also contact this
email:[email protected]

#33
Anonymous March 31, 2017
Anonymous April 4, 2017

UYGULANAN VE GİZLİ HİZMET KREDİSİNDEN BİR KREDİ GÜVENLİĞİNE YÖNELİK, BİLGİ KONUSU OLABİLİR!
Merhaba Her Biriniz, Ben Bayan Caro White adıyla, ABD vatandaşıyım. Bu aracı, Rab’bin bana nasıl çimten zarafete hayatımı değiştiren borç verene ve gerçek Yetkisiz krediye, nasıl bir zahmetin, zengin bir övünebilen başarılı bir kadına verdiği şahitliği yayınlamak için hemen kullanmak istiyorum. Stres ve maddi sıkıntılar olmaksızın zengin ve sağlıklı mutlu hayat. Bugün artık onurlu bir kadın olarak görüyorum. İnternetten borç almaya aylar sonra boşuna değildi ve 2000 doları dolandırıcılık yapan dolandırıcılıkların eline geçti. Ve bu olduğunda, beni çok şaşkına çevirmiş ve çaresiz kalmıştım ve beni acılarımı ekleyemeyecek gerçek, yasal ve gerçek bir kredi veren çevrimiçi olarak Tanrı’ya dua ediyordum. Bu yüzden kısa bir süre önce bir çevrimiçi kredi aldım bir arkadaşım aramaya karar verdim, bu konuyu tartıştık ve sonuç olarak, FRANCIS JOHNSON CORPORATIVE LOAN COMPANY WORLDWIDE’ın Genel Müdürü Sayın Deacon Francis Johnson olan bir adamdan bahsetti. Bu nedenle, yılda% 3 gibi düşük bir faiz oranıyla (506,000.00 ABD Doları) bir kredi talebinde bulundum ve ona maksimum şirketimi vereceğim ve Kurumca verilen talimatlara uydum ve yakında kredim onaylandı Herhangi bir stres veya gecikme olmaksızın ve transfer kredisi ile ilgili yapılmış olan ve banka hesabıma yatırılan kredinin en geç iki (2) günden az bir sürede hazırlıkları yapılmaktadır. Halkım çok uzakta ve yakınında, bu büyük bir tanıklık değil mi? Bu şimdi beni kötü olanların hala iyi ve dürüst olanı olduğuna inanmamı sağlıyor. Bu nedenle, gerçek ve hakiki bir kredi sağlamak isteyen size tavsiyelerde bulunmak, aşağıdaki e-posta adresini kullanarak FRANCIS JOHNSON CORPORATIVE LOAN COMPANY ile iletişime geçmek istiyorum: ([email protected]), Cennetteki Tanrı’nın her zaman dua ediyorum Hayatımda yaptığı iyi şeylerden dolayı onu kutsasın. Bir kez daha, çevrimiçi bir kredi vermeyi ararken birçokları dolandırıcılık olduğuna dikkat et! Her zaman insanlara anlattığım bir şey, bu kurumda bir kredi talebinde bulunmanın, En İyi İyi İman ve Güven Varlığına sahip olmanız gerektiğidir.
Teşekkür ederim Tanrı korusun
      İmzalı
Bayan Caro White

#35
Anonymous April 7, 2017

Ben Celine Rehwaldt Almanya’dan bir Özel kredi alacak mısınız, bir iş kredisi, kişisel kredi, ev kredisi, araba Kredisi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyon kredisi, teminatsız kredi ve girişim sermayesi arıyor musunuz? Bir banka ya da finans kurumu tarafından bir ya da daha fazla nedenden ötürü bir kredi reddedildiyse. Kredi Çözümleriniz için doğru yerdesiniz. Çözümlerimiz, dünyanın herhangi bir yerinde, 1 yıldan 30 yıla kadar geri ödeme süresi içinde minimum 1,000 ila 100,000,000 arasında değişen tüm bireylere kredi veriyoruz. Lütfen e-posta yoluyla daha fazla bilgi için benimle iletişime geçin: [email protected]

#36
Anonymous April 8, 2017

Moris kredi şirketleri hoş geldiniz. Bu toplumda ve bunu aşağı ağırlığında olan her mali depresyon için çözümler bulmak için. Kredi rüya alacak. Sadece bize, hiç şüphe ile çalışmak emin olun ve gökyüzü senin limiti olacak. Biz iyi ofisleri dünya çapında (ABD, Türkiye, İspanya, Bulgaristan ve diğer tüm konumlar) var. [email protected] |: at Bize bugün
Web sitesi: http://morisloancompany6.wix.com/morisloancompany
teşekkür ederiz.
MORIS FRED

#37
Anonymous April 10, 2017

SAMUEL GRANT, TÜRKİYE’YE KREDİ VEREN EN İYİ ŞİRKET’DİR.
BUGÜN UYGULAYIN VE KREDİNİNİZİ VARINIZ.
Umutsuzca bir krediye ihtiyacın var mı? Bize [email protected] adresini e-posta ile gönderin. Bankanızın veya herhangi bir Finansal Firmanın kredisinden muaf tutuldunuz mu? Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Faturalarınızı ödemek veya bir ev satın almak için bir krediye ihtiyacınız var mı, yoksa borcunuzu konsolide ettiniz mi? Borçtan arınmıyorsunuz? Kendi işiniz olsun ister misiniz? Finansal Krediler Yardımı’na mı ihtiyacınız var? İstediğiniz loan.email bize [email protected] için bugün bizimle iletişime geçin.

Ad: samuel grant
Şirket Adı: samuel grant firm
E-posta: [email protected]

#38
Anonymous April 11, 2017
Anonymous April 11, 2017

Yardım için kredi şirketinden Mrs mariza ile iletişime geçin

  Herkese merhaba, adım adım bayan karabağ çökel. Türkiyede yaşıyorum bugün mutlu bir kadın ve kendi durumumda ailemi fakir durumumdan kurtardığım herhangi bir borç verenin, kendisine borç arayan herkese danışacağım, bana ve aileme mutluluk verdi, 120.000.00TL’lik bir krediye ihtiyacım vardı, çünkü ben 3 çocuklu tek bir anneyim, hayatımı başlatmak için 120.000.00TL’lik bir krediyle bana yardımcı olan bu Dürüst ve Tanrı’dan korkan kadın kredi borçlusunu tanıştım, O bir ALLAH korkusu Kadın, eğer krediye ihtiyacınız varsa ve borcunuzu geri öderseniz lütfen onunla temas kurun, ona Sayın Karabağ çökel’in bahsettiğini söyleyin. Mrs mariza ile e-posta yoluyla iletişime geçin: e-postayı yanıtlayın ([email protected]) veya 587-774-2788’i arayın.

#40
Anonymous April 11, 2017

GÜVENİLİRLİK VE GARANTİLİ UYGUN KREDİ TEKLİFİ ŞİMDİ UYGULAYIN.

İyi günler,

  Sayın kredi arayanlar, Immaculate Loan Providers Ltd.’den selamlar
İçinde bulunduğumuz insanlara kredi sağlayan sertifikalı kredi veriyoruz.
Kredi ihtiyacı. Proje, iş, vergi, fatura,
Ve% 3 faizle faaliyette bulunduğumuz diğer birçok sebep oranıdır.
Şirketimizden bir kredi alarak kazanmak için daha fazla, bu nedenle
Borç mu? Borçlusun Güzel bir iş kurmak ve sermayeye ihtiyaç duymak için kredi istiyor musunuz? Herhangi bir nedenle finansman için bir krediye ihtiyacınız var mı? Yardımın
Nihayet burada, herkese ucuz ve
Uygun faiz oranı sadece% 3, eğer ilgileniyorsanız nazikçe temas kurun
Bugün bize: ([email protected])
Ve bugün kredilerini al. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen
İhtiyacınız olan kredinin miktarını ve kredinin süresini bilmelisin.

Biz bir sonraki alacağız:

* Kişisel Krediler (Güvenli ve Teminatsız)
* İşletme Kredileri (Güvenli ve Teminatsız)
* Konsolide Kredi ve daha birçoğu.

Biz sertifikalı, güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik.
Eğer ilgileniyorsanız lütfen bize ulaşın:
[email protected]
 
BAŞLADI ÜST KATMAZ ÜCRET
 
İyi şanslar,
Müşteri desteği.
Helen Benjamin.

#41
Anonymous April 11, 2017

Good Day Dear Loan Seeker,
Have you been struggling to start a project or open a business? do you need an urgent finance to complete your education or build a house? do you need urgent finance for hospital treatment or travel abroad? kindly contact us today via our email for quick solutions to your problems, Contact us now: 1% * Long-term repayment (1-30
If you are interested contact us via: [email protected] and fill out the below loan application form.
Loan application form:
Full Name:………………..
Country:…………………
State:…………..
City:…………..
Sex:…………………….
Phone Number:………..
Loan Amount :………..
Have You Applied Before?………………..
With Best Regards.
Mrs. Pranchment Dura
Emaill Address: [email protected]

#42

Lütfen giriş yapın veya Kayıt Ol Cevabı Kaydetmek için

VicdaniRet.org