Vicdani Retçi İsmail Erdoğan Nuriye ve Semih İçin Açlık Grevinde

20 yıldır Vicdani Red Hakkımı kullanarak askerliği red ediyorum. Gitmiyorum, gitmeyeceğim de. Yurtdışına çıkmak zorunda kaldım. Rodos’tayım. Açlık Grevi eylemine burada “tanıklar” yanında devam ediyorum.

Vicdani Retçi İsmail Erdoğan’ın açlık grevini sürdürmesiyle ilgili yapılan açıklama:

Zorunlu Açıklama…

Günler öncesinde sadece duyumlar üzerine, Aşçı İsmail Erdoğan’ın ismini Açlık Grevi yapan insanlarla anmayanların olduğunu gördüm.
Bu beni rahatsız etti.
Nedenini, niçinini merak edip sordum. Kendilerince bir şeyler söylediler. İsmail’in Yunanistan’a kaçtığını, artık açlık grevcisi olmadığını söylediler. Çok şey söylediler aslında da, benim, söylediklerini söylemeye dilim varmıyor.

Eve varıp bir haber alayım diye telaşım büyüdü.

Yazdım İsmail’e. Hemen anında aradı.

Durumu bizzat kendisinden duydum;
– 20 yıldır Vicdani Red Hakkımı kullanarak askerliği red ediyorum. Gitmiyorum, gitmeyeceğim de.
Avukat arkadaşlar bu süreçte tutuklanabileceğimi söylüyorlar. Yeni KHK’lar la bunu yapacakları belli. Bu yüzden yurtdışına çıkmak zorunda kaldım. Rodos’tayım. Açlık Grevi eylemine burada “tanıklar” yanında devam ediyorum.
Yirmi gün kadar bir süre cezaevinde kaldım. Açlığımın kaçıncı günündeyim hiç saymadım. Burada bazen şeker verdiler tuz vermediler , tuz verdiler şeker vermediler.
Yurtdışına çıkışım bir zorunluluktu. Nuriye ve Semih’in onurlu mücadelesinin önüne geçmemek için bunu açıklama gereği duymadım. Zaten Yüksel Direnişçilerinin bundan haberleri var.

Konuşmamız uzun sürdü. İyi de oldu.

İsmail’in Açıklamalarını bizzat Yüksel Direnişçilerine bildirdim.

Ve biraz önce İsmail’in kendi açıklaması geldi. Okudum. Okudunuz. Önce İsmail’in ya da Yüksel Direnişilerinin açıklamasını bekledim.
Bu açıklamadan sonra ben de kendimce açıklamak durumunda kaldım.

İsmail Erdoğan Onurumuzdur!

Haydar Doğan
23 Ağustos 2017

İsmail Erdoğan’ın Açıklaması….

https://www.facebook.com

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org