İsmail Savaş Karşı

2013 29 Temmuz İsmail Savaş Karşı – VR-DER grubuna email gönderdi.   Bu benim kavgam değil. Sizinde olmamalı, gençliğimin 15 ayını ”asker”lik adı altında hayatta hiç bir mantığı olmayan bir yere vereceğimi bekliyorsunuz benden. Ben kendimi herhangi bir ırk, millet veya din içerisinde görmüyorum. Her ne kadar kimlik denilen kağıtta türk bayrağı olsa da vatanlışığımda t.c. ve

2013 29 Temmuz İsmail Savaş Karşı – VR-DER grubuna email gönderdi.

 

Bu benim kavgam değil.
Sizinde olmamalı, gençliğimin 15 ayını ”asker”lik adı altında hayatta hiç bir mantığı olmayan bir yere vereceğimi bekliyorsunuz benden.
Ben kendimi herhangi bir ırk, millet veya din içerisinde görmüyorum. Her ne kadar kimlik denilen kağıtta türk bayrağı olsa da vatanlışığımda t.c. ve dinimde müslüman yazsada ben bunların hiç birini kendimden bir şey olarak görmüyorum.
Eğer beni askerlik denen bu kuruma almayı düşünüyorsanız suriyeli kürt ıraklı iranlı veya dünyanın neresinden olursa olsun ”savaş” adı verilen saçmalıktan ötürü bu kardeşlerimin hiç birine karşı silahımı doğrultmayacağıma söz veriyorum.
Ben bir insanım, ben bir dünya vatandaşıyım. Benim bir rengim ve bir kimliğim yok ve sizin bu saçmalıklarınız yüzünden adımın ”Savaş” olmasından dahi utanır oldum.
Daha önce de ”Vicdani Ret” davası açan arkadaşlarım ve abilerim oldu elbet bu ülkede. Siz onları hapis cezalarıyla yıldırmaya çalıştınız. Ben buna razıyım çünkü yılmayacağım ve böyle bir olayda benim arkamda duracak beni savunacak binlerce insan olduğuna canı gönülden inanıyorum.
Henüz 19 yaşındayım ve bir-iki ay içerisinde askerlik muayenesi denen saçma sapan bir belge gelecek evime.
Biz 4 kişilik bir aileyiz ve hiç birimiz bu sisteme bu devlete bu kavgaya bu savaşa inanmıyoruz!
Arkadaşlarımla beraber sizin zulümlerinize karşı omuz omuza durmuş, bu sistemi asla kabul etmemiş bir birey olarak şunu söylerim ki size. Eğer beni illa bu sisteme uydurmak isterseniz vazgeçin çünkü o çok övdüğünüz türk vatandaşlığından çıkmak benim için hiç bir sorun olmaz. Bu ülke binlerce masum insanını öldürdü. Eğer ki benim için illa savaş kararı çıkarmışsanız ben zaten savaştım. Gezi parkı olayları sırasında Ankara ve Antalya’da bu faşist sistemin polisine karşı işkence baskı ve dayaklara karşı yılmadan savaştım ve bu benim için bir onurdur.
Kısacası demek istediklerim şunlar ;
Adım İsmail Savaş Karşı yaşım 19 ve bir tiyatro sanatçısıyım.
Bu ülkenin veya herhangi bir ülkenin hiç bir kuralına uymamak birinci kuralım.
Bütün dünya benim kardeşim ve hiç bir ırka, millete, devlete, dine, partiye, kuruluşa vs dahil değilim bunlar tamamen şahsi görüşlerim ve sizin dayattığınız askerliğe gidip kardeşim dediğim insanlara ateş etmeyi reddediyorum! Benim bu ülke için yapacağım hiç bir şey yok. Ama halkım ve insanlarım için canımı vermeye razıyım. Bu da ancak şöyle olur ki; sizin verdiğiniz üniforma ve silahlarla değil. Anarşist görüşüm, sloganlarım ve özgürlük barışcıl inancımla sokaklarda insanlarımın arkadaşlarımın ailemin ve halkımın hakkını savunarak. Şimdi bu davamdan dolayı bana işkence edebilir beni vatandaşlığınızdan çıkarabilir yada hapse atabilirsiniz. Bu faşist ve militan düzenin asla kölesi olmayacağım. Ben kendimi hep öteki olarak gördüm ve beynime asla bir sistem karanlığı çökmedi. Uzun lafın kısası;
ben REDDEDİYORUM !

İSMAİL SAVAŞ KARŞI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org