Ahmet Özdemir

2006 14 Mayıs-Ahmet Özdemir-Ankara   ben ahmet, ne gerekçeyle olsun, hiçbir tahakküm ve gücün varlığına inanmıyorum. sözde tahakküm ve güç sembollerinin herhangi bir uzantısı, objesi, piyonu veya maşası olmayacağım. ne benim vicdanımdan üstün bir gücün egemenliğini kabul etmek gibi bir lüksüm var ne de böyle bir tahammülüm.. kaldı ki kendisinin güç olduğu varsayımıyla yola çıkan

2006 14 Mayıs-Ahmet Özdemir-Ankara

 

ben ahmet, ne gerekçeyle olsun, hiçbir tahakküm ve gücün varlığına
inanmıyorum. sözde tahakküm ve güç sembollerinin herhangi bir uzantısı, objesi, piyonu veya maşası olmayacağım. ne benim vicdanımdan üstün bir gücün egemenliğini kabul etmek gibi bir lüksüm var ne de böyle bir tahammülüm..
kaldı ki kendisinin güç olduğu varsayımıyla yola çıkan bir tahakkümün benim varlığıma ihtiyaç duyması ve bunun gereği beni yanında görmek istemesi gülünç hatta mantıksızdır.
her şeyden önce düşünen yüreğiyle hissedip uygulayan bir insan olarak ahlaki sorumluluklarım gereği herhangi bir devletin, bayrağın, veya tahakkümün sürekliliğini sağlamak için bir devletin varlığını, nüfus cüzdanını, vergi numarasını almayı ve bu uğurda yaşamımın önemli bir parçasını harcamayı, askere gitmek ve verilecek sivil geri hizmeti veya beni bu görevlerden muaf tutacak gerçekte sistemin çürüklüğü olan raporları reddediyorum..
her alanda barışın yaratıldığı yeni bir gezegen özlemiyle…

ahmet özdemir

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org