Askere Gitmezsem Ne Olur?

Tutanak imzalandı, 15 gün içinde gitmezsem ne olur?

Son zamanlarda sizin durumunuza benzer pek çok olay yaşandı ve her defasında polisler ellerindeki kağıda dayanarak vicdani retçi arkadaşlarımızı askerlik yapmadığı için şubeye gitmeleri gerektiğini söylediler, tutanağa imza attırmaya çalışsalar da, aşağıda bir kaç örneğini göreceğiniz üzere, bu durum hiçbir şeyi değiştirmedi.

Polisin uzattığı tutanağı imzalamış ya da imzalamamış olsun, aşağıdaki haberlerdeki vicdani retçiler bugün hala askere gitmediler, herhangi bir işlem yaptırmadılar.

Bu tutanak dayatmaları ile amaçlanan şey “askerlik” korkusunu salabilmek. Ama vicdani retçiler zaten bunun karşısında bir tutum aldıklarından onlar için değişen bir şey olmadı ve olmayacak.

Herhangi bir panik durumu yaşamanız yersiz olacaktır. Vicdani retçi olduğunuzu her fırsatta tekrarlayın ve hiçbir kağıda imza atmamaya çalışın. Unutmayın, Birliğe teslim olmadığınız sürece asker kişi sayılmazsınız.

http://vicdaniret.org/vicdani-retci-ozkani-gbtden-aldilar-ama-tutanak-imzalatamadilar/

http://vicdaniret.org/vicdani-retci-murat-demiroglu-2-gozaltisinda-da-hic-evraka-imza-atmadi/

http://vicdaniret.org/vicdani-retci-demiroglu-hic-bir-evraki-imzalamadi-serbest-birakildi/

http://vicdaniret.org/vicdani-retci-yazar-m-lutfu-ozdemirde-gbtye-takildi/

http://vicdaniret.org/vr-derin-avukatina-gbtden-gozalti/

http://vicdaniret.org/yakalamacilik-bir-vicdani-retcinin-gbt-deneyimi-2-m-a-basaran/

…………………………….

Cevabını merak ettiğiniz sorularınızı buradan bize iletirseniz, en kısa sürede cevaplamaya çalışacağız.

Burada verilen cevaplar, o cevabı verenlerin meseleye bakışından, yaşadığı deneyimlerden ya da karşılaştığı mahkeme süreçlerinden kaynaklı farklılıklar gösterebilir.

Yapılacak öneriler de tavsiye niteliğinde düşünülmelidir. Uygulanıp uygulanmaması da tamamen soruyu soranın seçimine kalmıştır.

Sorunuzu sormadan önce daha önce sorulmuş sorulara göz atarsanız, belki de, sizin sormayı düşündüğünüz sorunun cevabını bulabilirsiniz.

SORU SOR

…………………………..

VicdaniRet.org