Ahmet Sait Gündüz

2013 01 Aralık-Ahmet Sait Gündüz(VR-DER’in düzenlediği etkinlikte vicdani reddini açıkladı)   Merhaba değerli arkadaşlar Bugün bir Kürt genci olarak vicdani reddimi açıklamak üzere buradayım. Ve bu kararımdan dolayı kendimi özgürleşmiş bir birey olarak hissettiğimi belirtmek isterim. Sizlere kısaca vicdani reddimin (kendimce) gerekçelerini açıklamak istiyorum. Öncelikle müslüman bir Kürt bireyi olarak Allah’tan başka bir otorite tanımadığımı

2013 01 Aralık-Ahmet Sait Gündüz(VR-DER’in düzenlediği etkinlikte vicdani reddini açıkladı)

 

Merhaba değerli arkadaşlar
Bugün bir Kürt genci olarak vicdani reddimi açıklamak üzere buradayım. Ve bu kararımdan dolayı kendimi özgürleşmiş bir birey olarak hissettiğimi belirtmek isterim. Sizlere kısaca vicdani reddimin (kendimce) gerekçelerini açıklamak istiyorum. Öncelikle müslüman bir Kürt bireyi olarak Allah’tan başka bir otorite tanımadığımı ve hiçbir militarist hücum karşısında çözüm eğmeyeceğimi deklare ediyorum.
Malumunuz Kürdistan yıllarca Türk devletinin tahakkümü altında her türlü işkenceye, asimilasyona, despotizme maruz kalmıştır. Üstelik elinde bulundurduğu askeri gücün büyük bir kısmı yine zulmettiği Kürtlerden yani bizlerden oluşmuştur.
Bugün artık bu anlayış yerini daha özgür, herhangi bir zorlamaya gelmeyen, özgüvenini kazanmış Kürt gençlerine bırakmıştır. Ben de o gençlerden biri olarak, burada, huzurlarınızda T.C. devletinin militar düzenini reddediyorum. Vicdani reddimi kamuoyuna bildiriyorum.
Selam olsun vicdani retçilere
Selam olsun Kürdistan gençlerine
Selam olsun Allah’tan başka otorite kabul etmeyenlere

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org