B.Kaan Kavlak

2009 26 Mayıs-B.Kaan Kavlak-(İzmir Asker Alma Daire Başkanlığının yanısıra, Asker Alma Dairesi Baskanlığı Merkezi, Bornova ve Karşıyaka Askerlik Şubelerine de gönderilmiştir)   Kimsenin Kurşun Askeri Değilim! Ordular, cinayetin yasal güvence altında uygulayıcılarıdır. Kendi özbenliğimden ve prensiblerimden başka hiçbir üst irade tanımadığımdan dolayı ölmeyi ve öldürmeyi reddediyorum. Emir almayı ve vermeyi reddediyorum. Askeri hiyerarşik düzeni ve

2009 26 Mayıs-B.Kaan Kavlak-(İzmir Asker Alma Daire Başkanlığının yanısıra, Asker Alma Dairesi Baskanlığı Merkezi, Bornova ve Karşıyaka Askerlik Şubelerine de gönderilmiştir)

 

Kimsenin Kurşun Askeri Değilim!

Ordular, cinayetin yasal güvence altında uygulayıcılarıdır. Kendi özbenliğimden ve prensiblerimden başka hiçbir üst irade tanımadığımdan dolayı ölmeyi ve öldürmeyi reddediyorum. Emir almayı ve vermeyi reddediyorum. Askeri hiyerarşik düzeni ve itaat etmeyi reddediyorum.
Militarist devletin işlediği hiçbir suçun bir parçası olmıyacağım. Üniformalı yada üniformasız hiçkimseyi öldürmiyeceğim. Hiçbir savaşın ve silahlı eylemin bir parçası olmıyacağımı haykırıyorum. Vicdanımın hür sesiyle ve tüm yüreğimle asker olmayı ve militarist düzenin bir parçası olmayı reddediyorum. Vicdani reddimi ilan ediyorum!
B. Kaan Kavlak

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org