Başak Tan

2013 18 Mayıs-Başak Tan (Vicdani Ret Derneği’nin Galatasaray Meydanı’nda gerçekleştirdiği eylemde Vicdani Reddini açıkladı.) Hiç kimse canlıyla ya da canından bir parçayla her biri birer tabuta benzeyen lordlar kamarasının kasalarına borçlandırılamaz. Bir kadın olarak, meşrulaştırılmış cinayet sisteminizin paravanı ve kaynağı olmayı; sıradan, mutlu bir sivil olarak yarattığınız savaş folklorunu, ölmeyi ve öldürmeyi kutsallaştıran tüm kahramanlık ve

2013 18 Mayıs-Başak Tan (Vicdani Ret Derneği’nin Galatasaray Meydanı’nda gerçekleştirdiği eylemde Vicdani Reddini açıkladı.)

Hiç kimse canlıyla ya da canından bir parçayla her biri birer tabuta benzeyen lordlar kamarasının kasalarına borçlandırılamaz.
Bir kadın olarak, meşrulaştırılmış cinayet sisteminizin paravanı ve kaynağı olmayı; sıradan, mutlu bir sivil olarak yarattığınız savaş folklorunu, ölmeyi ve öldürmeyi kutsallaştıran tüm kahramanlık ve şeref masallarınızı reddediyorum.
Halkı askerlikten soğutmanın suç değil, ulvi bir görev olduğunu düşünen biri olarak, bahsi geçen her yerde bu görevimi yerine getiriyorum, getireceğim.
Militer her türlü unsuru ve zihniyeti, onlara direkt ya da dolaylı hizmeti vicdani olarak total düzeyde reddediyorum.
Başak Tan

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org