Berk Yeter

2010 15 Mayıs-Berk Yeter (İST. 15 Mayıs Etkinliği)   Ben Berk Yeter . 1608 yılında nüfus dışı ilan edilmiş , şu an yok olmakta olan yörük halkından bir ferdim. Çıkartılan ketm-i nüfus yasasına göre bizden ne askere alım yapılacak ne de vergi toplanacak kararı var. Çünkü devlete göre bizler, itaatte bulunamayacak kadar asilerdik. Ben tarihimi iyi

2010 15 Mayıs-Berk Yeter (İST. 15 Mayıs Etkinliği)

 

Ben Berk Yeter .

1608 yılında nüfus dışı ilan edilmiş , şu an yok olmakta olan yörük halkından bir ferdim. Çıkartılan ketm-i nüfus yasasına göre bizden ne askere alım yapılacak ne de vergi toplanacak kararı var. Çünkü devlete göre bizler, itaatte bulunamayacak kadar asilerdik.
Ben tarihimi iyi biliyorum. Halkları ve bireyleri asimile eden, tek tipleştiren, itaatkar köleler yaratmak için orduya alan devlete nasıl karşı konulup yaşama ve yaşatma hakkımızı geri kazandıysak asırlar öncesinde, bugün de bunu tekrar başarabiliriz.
Yeter ki devlete karşı ses çıkartanların sesine kendi sesimizi katalım!

Bu mücadeleyi yükseltmek adına bugün bir kez daha açıklıyorum ki “hiçbir militer yapıda bulunmayacağım”. Bugün Kürdistan’da yarın dünyanın hiçbir bir yerinde kardeşlerime silah tutmayacağım. Vereceğim tek savaş ezenlere karşı yürütülecek mücadele içindir. On yıllar öncesinden söyleneni yinelemek istiyorum: “Uzlaşmadan her zamankinden çok sakınmalıyız. yönetenler ile yönetilenler arasındaki çatlağı derinleştirmeliyiz. devletlerin yıkılmasını savunmalıyız. Halkların kardeşliğini, herkes için adalet ve özgürlüğü sağlayacak tek araç budur. Bunu gerçekleştirmeye hazır olmalıyız. “BEN HAZIRIM !

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org