Ersan Uğur Gör

2004 15 Mayıs-Ersan Uğur Gör-İSTANBUL-Asker kaçağı olduğu gerekçesiyle, Mehmet Tarhan’ın 26 Mayıs’taki mahkemesinin ardından askerlik şubesine götürüldü, kimliğine el konup ertesi gün askerlik şubesine gitmesi istendi. “Dünya üzerindeki canlı ve insan yaşamını tehdit eden silahlanma çılgınlığından nefret ediyorum. Avını bekleyen her mayından, katilliği aşikar her üniformadan, kan döken her mermiden nefret ediyorum. Tüm savaşlar cinayet,

2004 15 Mayıs-Ersan Uğur Gör-İSTANBUL-Asker kaçağı olduğu gerekçesiyle, Mehmet Tarhan’ın 26 Mayıs’taki mahkemesinin ardından askerlik şubesine götürüldü, kimliğine el konup ertesi gün askerlik şubesine gitmesi istendi.

“Dünya üzerindeki canlı ve insan yaşamını tehdit eden silahlanma çılgınlığından nefret ediyorum. Avını bekleyen her mayından, katilliği aşikar her üniformadan, kan döken her mermiden nefret ediyorum. Tüm savaşlar cinayet, tüm devletler katildir.
Ben sınıfsız, sınırsız, savaşsız, sömürüsüz, şiddetsiz, hiyerarşisiz, otoritesiz bir dünya istiyorum.
Ben dünyayı istiyorum. Hiç bir coğrafyanın sınırlarla kaplanmasını, hiç bir devletin varlığını meşru bulmuyorum. Her ne sebeple olursa olsun birey üzerindeki tahakkümü, herhangi bir
devletle işbirliğini, yönetmeyi/yönetilmeyi, emir almayı/emir vermeyi, ölmeyi/öldürmeyi, devletlerin birey üzerindeki her türlü tasarrufunu, askerliği ve tüm alternatiflerini reddediyor; total vicdani reddimi insanlığa duyuruyorum. Öldürmeyip ölmeyecek, kimsenin askeri olmayacağım.”

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org