Fırat Binici

2013 18 Mayıs-Fırat Binici (Vicdani Ret Derneği’nin Galatasaray Meydanı’nda gerçekleştirdiği eylemde Vicdani Reddini açıkladı.)   Bugün açıklayacağım vicdani reddimi Reyhanlı’da devlet terörüyle meydana gelen patlamalarda ölenlere ve onların acısını çeken insanlara atfediyorum. Ben Fırat BİNİCİ Doğduğumuz andan itibaren bizleri sömüren, ezen ve her istediğini yaptırabileceği birer köle haline getirmeye çalışan bu devletin ve bütün devletlerin zorunlu

2013 18 Mayıs-Fırat Binici (Vicdani Ret Derneği’nin Galatasaray Meydanı’nda gerçekleştirdiği eylemde Vicdani Reddini açıkladı.)

 

Bugün açıklayacağım vicdani reddimi Reyhanlı’da devlet terörüyle meydana gelen patlamalarda ölenlere ve onların acısını çeken insanlara atfediyorum.
Ben Fırat BİNİCİ
Doğduğumuz andan itibaren bizleri sömüren, ezen ve her istediğini yaptırabileceği birer köle haline getirmeye çalışan bu devletin ve bütün devletlerin zorunlu askerliğini vicdanen reddediyorum.
Şuanda burada yaklaşık 4 yıl önce askerliğini yapmış biri olarak bulunuyorum. Askerlik yaptığım dönem boyunca da militarizmin şiddetini daha net bir şekilde gördüm ve bir kez daha anladım ki devletler ve ordularının kendi varlıklarını sürdürebilmek için bireylerin kişiliklerini elinden alarak kendilerine itaat edecek, istedikleri zaman öldürecek ve ölecek olan birer kukla haline getirmekten başka hiçbir amaçları yoktur. Fakat yine şunu da biliyorum ki hiçkimsenin bunları anlaması ve bilmesi için askerlik yapmasına gerek de yoktur. Bu rezil sistemin ve devletin yıllardır içten içe bir uyuşturucu gibi toplumumuzun beyinlerine aşılamış olduğu, üstelik kutsal bir şeylermiş gibi aşılamış olduğu vatan borcu gibi, vatani görev gibi ahlaksız terimlerin artık beyinlerimizden hafızalarımızdan sökülüp atılma vaktinin geldiğini düşünüyorum.
Dünyadaki mutlak ve gerçek barışı isteyenlerin Vicdani Retçiler olduğunu yeniden belirtiyor, hiçbir devletin hiçbir ordunun savaşlarında ve katliamlarında piyonu olmayacağımı ve bir anarşist olarak vicdani reddimi açıklıyorum.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org