Işid’e Katılan Türk Kökenli Alman Gencin Ailesi Mecliste

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Almanya’dan 18 kişi ile birlikte Türkiye’ye geldikten sonra IŞİD’e katıldığı iddia edilen 23 yaşındaki F.K isimli Türk asıllı Aman gencin ailesini Meclise getirdi.

Aygün, Almanya Hamburg’dan 18 kişilik bir grup ile Türkiye‘ye geldikten sonra IŞİD’e katıldığı iddia edilen 23 yaşında F.K isimli bir Türk asıllı Alman vatandaşı gencin ailesi ile birlikte Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Can güvenliği nedeniyle IŞİD’e katıldığını iddia ettiği yeğeninin ismini vermeyen amca Murat Keskin, “Yaklaşık 4 hafta önce, elimizdeki belgelerle çocuğumuzun IŞİD terör örgütüne katıldığı haberini aldık. Çocuğumuzun böyle eli kanlı bir örgüte katılıp sivil masum insanların canına kıyması bizi kaygılandırıyor. Çocuğumuz ölse cenazesini alamayacağız. Gelen bilgilere göre hepsinin Türkiye sınırları üzerinden Suriye‘ye geçtiklerini öğrendik. Biz bu olayı duyar duymaz çeşitli kurumlara başvurduk. Biz sadece bizim çocuğumuzun gittiğini zannediyorduk, Hamburg’dan 18 kişinin gittiğini öğrendik” diye konuştu.

HABERLER.COM

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org