İsrailli kadın askerlere kozmetik firmasından “hediye”

Bir Fransız kozmetik markası, Gazze’de Filistinlilere saldırılarda bulunan İsrail’in kadın askerlerine “mücadelelerinden” dolayı, içinde ürünlerinin bulunduğu koliler gönderdi.

Dünyaca ünlü bir Fransız kozmetik markası, Gazze’de Filistinlilere saldırılarda bulunan İsrail’in kadın askerlerine “mücadelelerinden” dolayı, içinde ürünlerinin bulunduğu koliler gönderdi.

Kendilerine hediye edilen kozmetik ürünlerle fotoğraf çektiren kadın askerlerin bu görüntüsünün Facebook’ta yayınlanması sosyal medyada büyük bir tartışma yarattı.

Markanın bu hediyesine tepki gösteren çok sayıda kişi özellikle Twitter kanalı ile bu ürünlerin boykot edilmesini istedi.

FİRMADAN AÇIKLAMA YAPILDI
Konuyla ilgili olarak firmanın Türkiye ofisinden bir açıklama yapıldı. Açıklamada haberde bahsi geçen ürün dağıtımının, firmanın global yönetimi ve Türkiye ofisiyle hiçbir bağının bulunmadığı bildirildi. Sosyal medyaya yansıyan fotoğrafta görülen ürün dağıtımının o bölgede hizmet veren yerel bir perakendecinin kararı ve inisiyatifi doğrultusunda gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

hurriyet.com.tr

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org