Kumru Gök

2011 15 Mayıs-Kumru Gök (15 Mayıs Dünya Vicdani Retçiler Günü’nde reddini açıkladı) Ben Kumru Gök. 20 yaşında anarşist bir kadın olarak, yeryüzündeki tüm canlılar adına reddimdir. Dünyanın bir çok yerinde efendilerin-liderlerin “savaş” “öldür” emri altında eline silah alan kardeşlerimin arkadaşlarımın ölmesini-öldürülmesini reddediyorum. Polis-devletinin çocukluğumuzdan itibaren beynimize yerleştirdiği-yerleştirmeye çalıştığı militarizmi ve bu militarizmin elçisi olmayı reddediyorum. T.C

2011 15 Mayıs-Kumru Gök (15 Mayıs Dünya Vicdani Retçiler Günü’nde reddini açıkladı)

Ben Kumru Gök. 20 yaşında anarşist bir kadın olarak, yeryüzündeki tüm canlılar adına reddimdir.

Dünyanın bir çok yerinde efendilerin-liderlerin “savaş” “öldür” emri altında eline silah alan kardeşlerimin arkadaşlarımın ölmesini-öldürülmesini reddediyorum.

Polis-devletinin çocukluğumuzdan itibaren beynimize yerleştirdiği-yerleştirmeye çalıştığı militarizmi ve bu militarizmin elçisi olmayı reddediyorum.

T.C devletinin yıllardır süren Kürt halkı üzerindeki asimile politikası ve bu politikanın bir parçası olarak işgal edilen hayatları, sokakta oyun oynama vaktiyken silahların, bombaların altında yaşamlarını yitiren çocukları, sadece insan hayatı olmayıp işgal edilen bölgedeki yakılan ormanları-yok edilen doğa yaşamının farkındayım.

Bu yüzdendir ki reddediyorum;

devletin kanlı elinin bana uzattığı savaşı haklı çıkaran tüm gerekçeleri, diğer insanların ölümüyle kazanılan zaferleri, kanımın diğer kanlardan olan asilliğini-üstünlüğünü, savaşmanın kutsal olduğunu…

Tüm canlılar adına; hayatlarımız çalınmadan hayallerimiz buluşmalı

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org