Okan Şahin

2013 18 Mayıs-Okan Şahin (Vicdani Ret Derneği’nin Galatasaray Meydanı’nda gerçekleştirdiği eylemde Vicdani Reddini açıkladı.)   Ben Okan Şahin. Devletin otoriter ve militarist baskısıyla eğitim görmüş şimdi ise geçinme derdine düşmüş bir anarşistim. Her gün gitmek zorunda kaldığım okulda öğretmenleriyle, disiplin yönetmelikleriyle itaatkar, devlete sadık ve devlet için yeri geldiğinde öldürecek ve ölecek bir birey olarak eğitim

2013 18 Mayıs-Okan Şahin (Vicdani Ret Derneği’nin Galatasaray Meydanı’nda gerçekleştirdiği eylemde Vicdani Reddini açıkladı.)

 

Ben Okan Şahin. Devletin otoriter ve militarist baskısıyla eğitim görmüş şimdi ise geçinme derdine düşmüş bir anarşistim. Her gün gitmek zorunda kaldığım okulda öğretmenleriyle, disiplin yönetmelikleriyle itaatkar, devlete sadık ve devlet için yeri geldiğinde öldürecek ve ölecek bir birey olarak eğitim gördüm. Şimdi ise devlet vatan borcumu ödememi istiyor. Ben bir anarşistim. Tüm canlıların doğanın bir parçası olduğu, otoritesiz ve adaletli bir dünyada özgürce yaşamak istiyorum. Ordudaki hiyerarşik, emir-itaat düzenini ve öldürmeyi reddediyorum, vicdani reddimi açıklıyorum.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org