Özgür Oktay

-2013 18 Mayıs-Özgür Oktay (Vicdani Ret Derneği’nin Galatasaray Meydanı’nda gerçekleştirdiği eylemde Vicdani Reddini açıkladı.) ismim özgür oktay. vicdani reddimi ve total reddimi açıklıyorum. bugün devlet şiddetinin, savaşların ve en son reyhanlıda gördüğümüz katliamların verdiği acıları paylaşıyorum. şiddet, biz korktukça ve katılmayı reddetmedikçe artıyor ve yayılıyor. şiddetin ideolojisi olan militarizm okulda, şirkette de hayatımıza giriyor, korku ve

-2013 18 Mayıs-Özgür Oktay (Vicdani Ret Derneği’nin Galatasaray Meydanı’nda gerçekleştirdiği eylemde Vicdani Reddini açıkladı.)

ismim özgür oktay. vicdani reddimi ve total reddimi açıklıyorum. bugün devlet şiddetinin, savaşların ve en son reyhanlıda gördüğümüz katliamların verdiği acıları paylaşıyorum. şiddet, biz korktukça ve katılmayı reddetmedikçe artıyor ve yayılıyor. şiddetin ideolojisi olan militarizm okulda, şirkette de hayatımıza giriyor, korku ve itaat ile vicdanı yok ediyor. vicdanım ölüme atılmayı ve insan öldürmeyi kabul etmiyor. vicdanımı dinliyorum, korkmuyorum, bir anarşist olarak askerliği ve savaşa gitmeyi reddediyorum.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org