Özkan Kuru

2008 18 Mayıs-Özkan Kuru-İstanbul   Özkan Kuru’nun 15 Mayıs Dünya Vicdani Retçiler Günü’nde, Militurne-Antimilitarsit Günler’de, 18 Mayıs Pazar Günü gerçekleştirilen Sokak Tiyatrosu Etkinlikleri’nin Kadiköy’deki buluşmasında okuduğu vicdani ret açıklamasıdır. VİCDANİ RED AÇIKLAMAMDIR Sınırların olmadığı bir dünyada yaşamayı isteyen ben ÖZKAN KURU, herhangi bir ordunun yedek parçası, ölüm makinasının silah taşıyan herhangi bir unsuru olmayı bir

2008 18 Mayıs-Özkan Kuru-İstanbul

 

Özkan Kuru’nun 15 Mayıs Dünya Vicdani Retçiler Günü’nde, Militurne-Antimilitarsit Günler’de, 18 Mayıs Pazar Günü gerçekleştirilen Sokak Tiyatrosu Etkinlikleri’nin Kadiköy’deki buluşmasında okuduğu vicdani ret açıklamasıdır.

VİCDANİ RED AÇIKLAMAMDIR

Sınırların olmadığı bir dünyada yaşamayı isteyen ben ÖZKAN KURU, herhangi bir ordunun yedek parçası, ölüm makinasının silah taşıyan herhangi bir unsuru olmayı bir insan olarak kabul etmek istemiyorum. Bu durumun zorunlu olarak dayatılmasına da karşıyım. Bu yüzden askerlik görevini yerine getirmeyi reddediyorum.

Biliyorum ki ben bunu yaptığım zaman devlet onaylı bir katil veya emir komuta zincirinin bir parçası olmayacağım.

Biliyorum ki silah satanlar bir silah daha az satacaklar.

Yine biliyorum ki daha az insan ölecek yada öldürülecek.

Kanlı ellerinizi çekin sivillerin üzerinden. Ben savaşın bir parçası değilim ve olmak istemiyorum. Ben sizin hizaya sokabileceğiniz bir robot da değilim.

Ben insanım – sivilim – askerlik karşıtıyım – rahatım

HAZIR OLMAYACAĞIM…

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org