Rıdvan Coşkun

2009 24 Aralık-Rıdvan Coşkun-(Barış İçin Vicdani Retçiler Kurultayı’nda açıkladı)   Öncelikle bir Türk olarak asker doğmadığımı ifade etmek istiyorum. Ben kardeşi kardeşe öldürten bu sistemin bir askeri olmayacağımı, bizleri ölmek ve öldürmek için yıllardan beri istemediğimiz bir savaşa gönderenlerin tetikçiliğini yapmayacağımı beyan ediyorum. Bu kirli savaşa son vermek Türk halkının elindedir. Kürt halkının uzattığı barış

2009 24 Aralık-Rıdvan Coşkun-(Barış İçin Vicdani Retçiler Kurultayı’nda açıkladı)

 

Öncelikle bir Türk olarak asker doğmadığımı ifade etmek istiyorum. Ben kardeşi kardeşe öldürten bu sistemin bir askeri olmayacağımı, bizleri ölmek ve öldürmek için yıllardan beri istemediğimiz bir savaşa gönderenlerin tetikçiliğini yapmayacağımı beyan ediyorum.
Bu kirli savaşa son vermek Türk halkının elindedir. Kürt halkının uzattığı barış elini tutmak ve bu topraklarda barışın yeşermesini sağlamak bizim elimizdedir.
Bir Türk olarak kirli savaşın yürütücüsü olan orduda askerlik yapmayacağım. Ben ezilen halkların üzerine silah doğrultan bir kurumda görev alamam. Çünkü ben sosyalist devrimciyim. Ve ben bu topraklardaki herkese “Askere gitme kardeş kanı dökme” çağrısında bulunuyorum. Bu benim vicdani reddimdir.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org