Umut Erdoğan Şener

2013 30 Kasım-Umut Erdoğan Şener (İzmir’de vicdani reddini açıkladı) Yedi yaşında okulunuza aldınız, mavi önlük beyaz yaka, tek tip düş kurma yeteneği… ilişki yaşama şeklini belirlediniz, cinsiyetimin ve cinsiyetimin sorumluluklarının ne olacağını… televizyonlarınızda savaşlarla büyüttünüz ve savaşları içselleştirmeyi öğrettiniz… roboskiyi algılamamamı anlattınız ‘çünkü’ türk olduğumu hatırlattınız. şimdi de bana diyorsunuzki orduya katıl, bizi koru ve bu

2013 30 Kasım-Umut Erdoğan Şener (İzmir’de vicdani reddini açıkladı)

Yedi yaşında okulunuza aldınız, mavi önlük beyaz yaka, tek tip düş kurma yeteneği… ilişki yaşama şeklini belirlediniz, cinsiyetimin ve cinsiyetimin sorumluluklarının ne olacağını… televizyonlarınızda savaşlarla büyüttünüz ve savaşları içselleştirmeyi öğrettiniz… roboskiyi algılamamamı anlattınız ‘çünkü’ türk olduğumu hatırlattınız.

şimdi de bana diyorsunuzki orduya katıl, bizi koru ve bu senin görevin… yeşil çirkin kıyafeti giy sakalını kes…

ve ben bu sefer diyorum ki; inanmadığım devlet kurumunuz için artık hiç birşey yapmayacağım. ordu diye yücelttiğiniz kurum sakalımın telinden bile değersiz ve reddediyorum sizi ,algınızı, kurumlarınızı reddediyorum ….

Umut Erdoğan Şener

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org