15 Mayıs Öncesi Savaş Karşıtı ve Vicdani Retçi Örgütlerden Küresel Eylem Çağrısı: #RefuseWar

#RefuseWar kampanyası, dünya çapında toplumların militarizasyonunu destekleyen hegemonik kamusal söylemi sorgulamayı ve kesintiye uğratmayı amaçlayan uluslararası bir kamusal kampanyadır.

Dünyanın dört bir yanında savaşlar milyonları öldürüyor, toplumları yok ediyor, geniş coğrafyaları harap ediyor, geleceğimizi yağmalıyor. Ancak savaşın olduğu her yerde, savaşa direnenler de vardır.

Siz de bize katılın!

#RefuseWar kampanyasına nasıl katılabilirsiniz?

Sizi, kendi ülkenizdeki askerlik hizmetini reddettiğinizi ve/veya dünya çapındaki vicdani retçiler, asker kaçakları ve savaş karşıtlarıyla dayanışmanızı ilan ederek #RefuseWar küresel eylem kampanyasına katılmaya davet ediyoruz. Bu, dünya çapında toplumların militarizasyonunu destekleyen hegemonik kamusal söylemi sorgulamayı ve kesintiye uğratmayı amaçlayan uluslararası bir kamusal kampanyadır.

#RefuseWar küresel eylemine katılmak için dört seçeneğiniz var:

Gönderilen tüm beyanların yayınlandığı etkileşimli #RefuseWar haritasına kendi beyanınızı yükleyerek doğrudan katkıda bulunabilirsiniz. Beyanınızı yükledikten sonra – küçük pembe artı işaretine tıklayın ve sistemin haritayı güncellemesine izin verin – beyanınızın gösterilmesi biraz zaman alacaktır.

Yazılı bir açıklama, bir fotoğraf veya kısa bir video (30 saniyeyi geçmeyecek şekilde) oluşturabilir ve #RefuseWar hashtag’ini ekleyerek sosyal medya hesaplarınıza yükleyebilirsiniz.

– İlgili tüm verileri (adınız, konumunuz, bildiriminiz ve sosyal medyanızdaki isteğe bağlı yayının bağlantısı) bizimle paylaşmak için refusewar.org adresinde yer alan formu kullanabilirsiniz. Beyanınızı yükledikten sonra, yayınlanmasına izin vermek için e-posta yoluyla otomatik olarak oluşturulan bir bağlantı alacaksınız – kişisel iletişim bilgileriniz yayınlanmayacaktır – (lütfen onay bağlantısına tıklayın!). Daha sonra katkınızı etkileşimli #RefuseWar haritasında yayınlayacağız.

– Bize, [email protected] adresine bir e-posta göndermeniz yeterli; biz de beyanınızı #RefuseWar’da yayınlayalım.

İnteraktif haritaya katkılarınızı bekliyoruz. Dünya çapında askerlik hizmetine karşı çıkan, savaşa ve militarizme direnen herkesle dayanışma içinde ☮️

Türkiye’den Vicdani Ret İzleme’nin de organizatörleri arasında bulunduğu kampanya hakkında daha fazla bilgi için: www.refusewar.org

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org