Adem Dilbaz

2010, 13 Ekim Adem Dilbaz – İstanbul’da yaşıyor. İlk toplu ret açıklamasına da katılacağını söyledi.   On yıllardır bu ülkede toplumsal meseleler konusunda merak eden, soru soran, sorgulayan, cevaplar arayan bir kişiyim. Kişisel deneyimim, yaşadıklarım beni yeni bir sürece getirdi. Bu ülkede başta Kürt sorunu olmak üzere, emek sorunu, Alevilerin inanç sorunu, kadınların her zaman ikinci sınıf

2010, 13 Ekim Adem Dilbaz – İstanbul’da yaşıyor. İlk toplu ret açıklamasına da katılacağını söyledi.

 
On yıllardır bu ülkede toplumsal meseleler konusunda merak eden, soru soran, sorgulayan, cevaplar arayan bir kişiyim. Kişisel deneyimim, yaşadıklarım beni yeni bir sürece getirdi. Bu ülkede başta Kürt sorunu olmak üzere, emek sorunu, Alevilerin inanç sorunu, kadınların her zaman ikinci sınıf vatandaş olmalarının getirdiği sorunlar devletin militarist ve de inkâra dayanan yapısından kaynaklanıyor.

Devlet “Kürt sorununa çözüm” dendiğinde hep aynı politikalar üzerinde dönüp duruyor. Hayatlarımız bütün bu çözümsüzlüklerin bir parçası haline getirilmek isteniyor. Halklar, emekçiler, farklı sosyal ve de toplumsal yapılar çözüm süreçlerine katılamazsa bu ülkede toplumsal sorunlar çözüm bulmayacaktır. Bütün bu sorunların merkezinde ise TSK durmaktadır. Geliştirmiş olduğu militer sistemi ile bütün halkları, inançları, toplumsal/sosyal aidiyetleri büyük bir baskı altında tutmaya çalışmaktadır. Ve her gün bizler bu militer/Kemalist sisteme yeni bedeller ödüyoruz.

Ceylanların, Şerzan Kurt’ların, Aydın Erdem’lerin devletin bu örgütlü cinayet şebekeleri tarafından hayatlarımızdan çekilip alınmasına, yaşanan toplumsal sorunların askeri çözümlere havale edilmesine daha fazla seyirci kalmayacağım. Bu coğrafyayı halkların, inançların mezarlığına çeviren bu ordunun/sistemin bir parçası olmayacağım. Bütün bu nedenlerden dolayı askere gitmeyeceğim diyor vicdani reddimi ilan ediyorum.
13-10-2010

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org