Arzu Serter

Taksim Tarlabaşı’nda bulunan İnfial’de kadınlar vicdani retlerini açıkladılar.

Ben Arzu Serter

Hayvan özgürlüğü çalışmaları,mücadelesi içerisinde bir birey olarak, hayvanlarla (insan dışındaki diğer canlı türleri) ile ilgili çalışmalarımın, insanlar tarafından, insan merkeziyetçi düşüncelerle baskılanmasını reddediyorum, mücadelemin insanların içinde bulunduğu mağduriyet ya da zor koşullarla karşılaştırma yapılarak zayıflatılmasını da reddediyorum.

Kendilerini savunma ve ifade etme hakları birtakım insanlar tarafından ellerinden alınan canlı türleri için yapılan mücadelede, bu mücadeleyi veren insanların egolarının ön planda olmasını reddediyorum ve bunu insan dışındaki diğer canlı türlerine yapılmış bir haksızlık olarak görüyorum.

İnsan dışındaki canlı türlerinin besin zinciri içersinde değerlendirilmesini, zeka ve dolayısıyla bilinç düzeyi yüksek bir canlı olarak kesin olarak reddediyorum. Sağlıklı yaşam, beslenme için gerekli, alternatif besinleri elde etme yetisi hem beyin hem de vücut olarak yüksek bir canlı olarak diğer canlı türlerinin kullanılmasını, öldürülmesini reddediyorum.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org