Aslı Candan

2010 15 Mayıs- Aslı Candan (İST. 15 Mayıs Etkinliği)   Adım Aslı Candan. Gezegenimizde hala, sömürgeci zenginliğin toplandığı batı ve sömürgeciliğin talan ettiği doğunun temsil ettiği iki ayrı dünya var. Neo-liberalizm bu iki dünya arasındaki sınırları aşındırıp dünyayı tek bir yer haline getirmeye hizmet etse de bu iki dünyadaki yaşam savaşı arasındaki fark henüz belirginliğini koruyor. Dünyayı

2010 15 Mayıs- Aslı Candan (İST. 15 Mayıs Etkinliği)

 

Adım Aslı Candan.

Gezegenimizde hala, sömürgeci zenginliğin toplandığı batı ve sömürgeciliğin talan ettiği doğunun temsil ettiği iki ayrı dünya var. Neo-liberalizm bu iki dünya arasındaki sınırları aşındırıp dünyayı tek bir yer haline getirmeye hizmet etse de bu iki dünyadaki yaşam savaşı arasındaki fark henüz belirginliğini koruyor. Dünyayı kana bulayan sömürgeci kapitalistlerin evlerinde huzura ihtiyacı var. Bu huzuru sağlamak için bu coğrafyada, bir savaşa; durmaksızın ürettikleri silahlar, helikopterler, panzerler, mermiler içinse alıcılara ihtiyaçları var.

T.C. devleti bu işlek tezgahın gediklisi olmuş durumda. Batının talanına maruz kalmış bir devlet olarak kendisini doğu ve batı olarak ikiye ayırıp doğusuna savaş açıyor. Hiç durmadan savaşıyor, savaştırıyor; çünkü savaşın yok ettiği tek bir hayat bile, onun devamlılığını sağlıyor. Vicdan, bir insanı durdurabilen tek şeyken, devleti durduramıyor.

Ben bir anarşistim. Devletin ve yine devletin sürekliliğini sağlamak için kullandığı askeri ve ideolojik tahakküm araçlarının ortadan kaldırılmasını savunuyor, bu uğurda mücadele veriyorum. Devleti ve onun tüm askeri ve ideolojik aygıtlarını hem aklen hem de vicdanen reddediyorum.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org