Bir şüpheli asker ölümü daha!..

“Oğlum ile en son dün gece görüştük. ‘Nasılsın, iyi misin? diye sordum. Bana iyi olduğunu söyledi. Ölümü hakkında gece nöbet sırasında öldüğünü söylediler. Başka bir şey bilmiyorum”

Nöbette Kendisini Vuran Asker Toprağa Verildi

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı’nda nöbet tuttuğu sırasında silahla kendisini vuran 21 yaşındaki Jandarma Er Murat Bümen’in cenazesi, memleketi Kırklareli‘nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Çevizköy’de gözyaşları arasında toprağa verildi.

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yapan Jandarma Er Murat Bümen, dün gece 04.00 sıralarında nöbet tuttuğu kulübede silahla çene altından ateş etti. Silah sesini duyan arkadaşları tarafından ağır yaralı olarak bulunan Bümen, ambulansla Osmaniye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı. Bümen’in ölüm haberi Sabah saatlerinde Kırklareli‘nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Çevizköy’de oturan babası Hasan ve annesi Münevver’e Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı yetkililerince verildi.

Nöbet sırasında intihar eden Jandarma Er Murat Bümen’in Türk bayrağına sarılı cenazesi uçakla İstanbul‘a ardından karayoluyla memleketi Çevizköy’e getirildi. Fatma-Hüseyin Keçici Camii’ndeki törene Pınarhisar Kaymakamı Cemal Demiryürek, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Lütfü Mor, Baba Hasan Bümen, erkek kardeşi Mustafa Bümen akrabaları, yakınları ve köylüler katıldı.

Baba Hasan Bümen, Sabah saatlerinde oğlunun ölüm haberini aldıklarını ifade ederek, “Oğlum ile en son dün gece görüştük. ‘Nasılsın, iyi misin? diye sordum. Bana iyi olduğunu söyledi. Ölümü hakkında gece nöbet sırasında öldüğünü söylediler. Başka bir şey bilmiyorum” diyerek gözyaşlarını tutamadı.

Öğle saatlerinde kılınan namaz ardından Jandarma Er Murat Bümen’in cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi. – Kırklareli

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org