Bulgaristan Da Türkiye Sınırına Duvar Örüyor

Savunma Bakanı Naidenov, “Bulgaristan’ın güvenliği için gerekli olan bu yapının tamamlanmasına birkaç gün kaldı” dedi.

Bulgaristan Savunma Bakanı Naidenov: Bulgar-Türk Sınırındaki Duvar Birkaç Gün İçinde Bitecek

30 Haziran 2014 17:27 ANKA
AB ülkelerinden Bulgaristan’ın, yasa dışı göçü önlemek amacıyla Türkiye sınırında inşa etmekte olduğu tartışmalı duvar yakında tamamlanacak.

Ab ülkelerinden Bulgaristan’ın, yasa dışı göç önlemek amacıyla Türkiye sınırında inşa etmekte olduğu tartışmalı duvar yakında tamamlanacak. Bulgar Savunma Bakanı Angel Naidenov, duvarın yapımının “birkaç gün içinde” biteceğini açıkladı.

Sofiaglobe sitesine göre, Savunma Bakanı Naidenov, ordu tarafından üstlenen, 30 kilometrelik duvarın yapımını dört ay içinde tamamlayabilecek başka bir kurum olmadığını belirterek, “Bulgaristan’ın güvenliği için gerekli olan bu yapının tamamlanmasına birkaç gün kaldı” şeklinde konuştu.

Haberde, duvar projesinin 2013 yılında Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki istikrarsızlığı nedeniyle Türkiye üzerinden Bulgaristan’a kaçak girenlerin sayısının önemli ölçüde artmasına bir yanıt olarak iktidardaki Sosyalist hükümetçe tarafından onaylandığı anımsatılıyor ve Suriye krizi nedeniyle birçok mültecinin Bulgaristan’a geçmeye çalıştığı belirtiliyor.

haberler.com

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org