Demirtaş TRT’de konuştu:”Vicdani ret hakkının tanınmasını isteyen bir cumhurbaşkanı hakkınızdır”

Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, TRT1, TRT Haber ve TRT Türk’te yayınlanan 15 dakikalık propaganda konuşmasında gençlere hitaben “Vicdani ret hakkının tanınmasını isteyen bir cumhurbaşkanınızın olması sizin de hakkınızdır” dedi.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş, dün akşam TRT1, TRT Haber ve TRT Türk’te yayınlanan 15 dakikalık propaganda konuşması yaptı. İhsanoğlu, konuşmasında AKP’nin tutarsız politikalarına vurgu yaparken, Demirtaş ise TRT’yi eleştirerek söze başladı.

TRT’YE YÜKLENEREK BAŞLADI
Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ise adaylara eşit süre vermemekle eleştirdiği TRT’yle ilgili olarak, “TRT gibi son derece tarafsız, objektif, bütün adaylara eşit yaklaşım sergileyen, hele hele bana karşı adalet ve nezaket örneğinin en muhteşemini sergileyen bu nadide kurumun ekranlarından sizlere seslenmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum” diyerek başladı.

Demirtaş’ın konuşmalarında dikkat çeken noktalar ise şöyle oldu:
*Ezilen, sömürülen, yok sayılan bütün kimlikler, inançlar emekçiler, işsizler, yoksullar, kadınlar, gençler adına hakiki bir halk adayı olarak görev almayı onur bildiğimiz için aday olduk.
*Hedefimiz devletin çıkarlarını değil, yurttaşın hak ve hukukunu esas alan bir sistemi inşa etmektir.
*Ceberrut bir devlet değil, radikal demokrasi anlayışıyla demokratik bir cumhuriyet yaratmak istiyoruz.
*Kadına yönelik her türlü şiddetin ve ayrımcılığın karşısında, eşit bir dünya için kadınların öncülüğünde çok uzun bir yol yürümemiz gerekiyor.
*(Gençlere) Vicdani ret hakkının tanınmasını isteyen bir cumhurbaşkanınızın olması sizin de hakkınızdır.
*Teklik yerine birliği esas alacağız. Çok kültürlü, çok dilli yapımızla bir arada durmayı başararak bunu göstereceğiz.

BİRGÜN

 

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org