Didem Doğan

Ankara’da 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde vicdani reddini açıkladı

Devletin çükü pantolonuna sığmıyor. Elleri nasır tutmuş mastürbasyon yapmaktan. Omurilik soğanı iki bacağının arasında olsa gerek ki ‘vatan sizin ananız’ deyip her anaya göz koymuş durumda.
Ve bir gün iki bacağı bir üniformaya girdi, rap rap uygun adım marşlarla sarışın esmer fark etmeden çaldı, çırptı, katletti, yürüdükçe cesetler bıraktı ardından.
Biçilmiş bir savaşın yaratanı, cinsiyetli ve de cinsiyetçidir. Savaşın hedef alıp katlettikleri ise cinsiyetsiz. Evet ben bir kadınım, hayvanım, orospuyum, engelliyim, bitkiyim, eşcinselim, transseksüelim, havayım, toprağım, Aleviyim, Kürdüm, gerillayım, dinsizim, Ermeniyim, inançlıyım, Anarşistim tecavüz etmek istediğiniz bu beden benim! Ben bir çocuğum, savaşın ortasına bırakılan adet kanıyım, iğrenip yüz çevirdiğiniz her şeyim ben! Öznesi benim savaşın! Huzurunu bozduğunuz benim!
Can alıp kan tükürerek, sınırladığınız topraklarda yürümek istemiyorum, hâlbuki ben toprağı severim! Katil, tecavüzcü, cinsiyetçi, pedofilik, ikiyüzlü bir devletin kanlı ellerine dökecek su gökten inmeyecek. Bombalarınız boyadıkça yeryüzünü kırmızıya. ‘Haydi kızlar okula’ diye çağırıp, çocukları bir sapığın kollarına çocuk gelin diye verdiğiniz düzeninizde size heyecanınızı yatıştırmak için bir bardak su vermeyi reddediyorum!
Şiddetin yaşama özgürlüğümüzü ve renklerimizi tehdit ve taciz ettiği düzende reddetmek zorunluluğumdur. Bir ağaç için miydi, belki de? Doğanın sahibi değil parçalarıyız. Bu da doğa için.
PAYLAŞ.
VicdaniRet.org