Emre Bayyiğit

2013 01 Aralık-Emre Bayyiğit(VR-DER’in düzenlediği etkinlikte vicdani reddini açıkladı)   Ben Emre Bayyiğit Devletsiz, sınırsız, bayraksız, paylaşmaya dayalı başka bir yaşamın mümkün olduğuna inanıyorum. Her türlü tahakküm ve emirlerin; Kürt halkı üzerinde sistemli bir şekilde sürdürülen, baskı, sindirme, imha ve inkârın; “yeşili koruma” adı altındaki yaşamı talan projelerinin hepsinin bir devlet politikası olduğunun farkındayım. Kapitalizmin

2013 01 Aralık-Emre Bayyiğit(VR-DER’in düzenlediği etkinlikte vicdani reddini açıkladı)

 

Ben Emre Bayyiğit
Devletsiz, sınırsız, bayraksız, paylaşmaya dayalı başka bir yaşamın mümkün olduğuna inanıyorum. Her türlü tahakküm ve emirlerin; Kürt halkı üzerinde sistemli bir şekilde sürdürülen, baskı, sindirme, imha ve inkârın; “yeşili koruma” adı altındaki yaşamı talan projelerinin hepsinin bir devlet politikası olduğunun farkındayım. Kapitalizmin varlığını sürdürdüğü her alanda bizi yalnızlaştırıp bencilliği dayattığını, devletin kendinden olmayı reddeden herkesi ötekileştirip yok saydığını biliyorum ve tüm bunları reddediyorum.
En büyük silahlı yapılanma ve asıl terörist devlettir. İnsanları öldür öl dayatmasıyla kışlalarına kapatan, organize bir şekilde işlediği cinayetleri; eğitim zayiatı, şakalaşma ve intihar diyerek örtbas etmeye çalışan ve bunları reddedenleri askeri cezaevlerine kapatıp işkence eden orduyu reddediyorum. Kamu hizmeti adı altında varlığını besleyen hiçbir kurum ve kuruluşa da hizmet etmeyeceğim.
Son süreçte bizleri GBT aramalarıyla korkutup zorla asker yapmaya çalışsanız da ben bir anarşist olarak katliamcı devletin yasalarını, ordusunu ve kendisini tanımıyorum.
Vicdani ve total reddimi açıklıyorum.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org