Erkan Ersöz

2003 24 Ocak-Erkan Ersöz-İSTANBUL İnsan türü, bir hezeyan halinde doğayı ve kendi varlığını taahakküm altına alıp dizginlenemez bir hırsla tüm evrene sahip olmak istiyor. Ben, doğaya ve onun varlıklarına tahakküm uygulamak istemiyorum. İnsanlar devletler kuruyor, yönetmenin kutsallığına inanıyor ve yönetilmenin kaçınılmaz bir mecburiyet olduğunu ve tersinin yaşanamaz bir düş olduğunu iddia ediyorlar. Ben, her insan

2003 24 Ocak-Erkan Ersöz-İSTANBUL


İnsan türü, bir hezeyan halinde doğayı ve kendi varlığını taahakküm altına alıp dizginlenemez bir hırsla tüm evrene sahip olmak istiyor. Ben, doğaya ve onun varlıklarına tahakküm uygulamak istemiyorum.

İnsanlar devletler kuruyor, yönetmenin kutsallığına inanıyor ve yönetilmenin kaçınılmaz bir mecburiyet olduğunu ve tersinin yaşanamaz bir düş olduğunu iddia ediyorlar. Ben, her insan tekinin kendinden başlayarak bugünden itibaren yaşayabileceği yönetimsiz coğrafyalara inanıyorum. Ben, yönetmek ve yönetilmek istemiyorum.

Kurdukları yalan dünyasını korumak için yönettikleri insanların ellerine ölüm makineleri verip diğer yönetilenlerin üzerine saldırtan hükümranlardan da, bunların gereklilik olduğunu iddia ettikleri sistemlerinden de nefret ediyorum. Hiçbir devlet veya tahakküm üreten teşkilattan emir almayacağımı ve onlar için kimseyi öldürmeyeceğimi açıkça ilan ediyorum.

Tüm bu kişisel inançlarımdan dolayı hiçbir şekilde askere gitmeyeceğim ve sesimin ulaştığı her insan tekini kendi türlerinin yarattığı bu suça daha fazla ortak olmamaya çağırıyorum.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org