Mehmet Göksu

2013 22 Ekim Mehmet Göksu – SK sitesine email gönderdi.   Ben Mehmet Göksu. Elhamdülillah müslümanım. Allah’ın takdiri sonucu bu coğrafyada doğdum. Zorunlu askerliğin bir mümine uygun olmadığına inanıyorum. Laik ve seküler yapıda bir ulus devletin ordusunda yer almam isteniyor. Bir müslüman sorgulamadan yaşayamaz. Hangi durumlarda, ne şekilde savaşacağına ise Kur’an ve sünnet ışığında bakar. Ayrıca bir

2013 22 Ekim Mehmet Göksu – SK sitesine email gönderdi.

 

Ben Mehmet Göksu. Elhamdülillah müslümanım. Allah’ın takdiri sonucu bu coğrafyada doğdum. Zorunlu askerliğin bir mümine uygun olmadığına inanıyorum.
Laik ve seküler yapıda bir ulus devletin ordusunda yer almam isteniyor. Bir müslüman sorgulamadan yaşayamaz. Hangi durumlarda, ne şekilde savaşacağına ise Kur’an ve sünnet ışığında bakar. Ayrıca bir insan hangi kutsallar uğruna öleceğine veya ölmeyeceğine karar veremiyorsa bu kesinlikle adalet değildir.(Dinde zorlama yoktur çünkü doğruluk sapıklıktan tamamen ayrılmıştır. Bakara)
Nato gibi bir mikrop yuvasına asker gönderen,faiz yiyen, genelevlerden aldığı verginin bir kısmını imamına veren bu devlet, diyanet vasıtasıyla İslam’ı devletin emrine göre kurgulamaktadır.
Askere alınan gençler köle gibi kullanılıp, şüpheli asker ölümleri ve intiharlar mahkemelerde sümen altı edilmektedir.
Rab(terbiye eden) olarak Allah’ı kabul etmişken devlet beni kendine biata zorluyor. Tüm bunları yaparken de inancımı araçsallaştırıyor. Mutlak itaatim yalnızca Allah’adır diyor ve vicdani reddimi açıklıyorum.
Öleceğiz, müjdeler olsun, müjdeler olsun!
Ölümü de öldüren Rabbe secdeler olsun!

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org