Mine Selin Sayarı

2011 15 Mayıs-Mine Selin Sayarı (15 Mayıs Dünya Vicdani Retçiler Günü’nde reddini açıkladı) Ben Mine Selin Sayarı. Hukuk fakültesi öğrencisiyim. Öldürmeyi reddeden insanlara ‘halkı insan öldürmekten soğutma’ davası açan, vicdanıyla savaşmayı reddeden kimselere vicdansızlığın hukukunu dayatan, kardeş kanı dökmem diyenlere dökeceksin diyen faşist militarist TC devletinin hukukunu çok yakından tanıyorum. Bu devletin adaleti öldürür, yakar, yıkar,

2011 15 Mayıs-Mine Selin Sayarı (15 Mayıs Dünya Vicdani Retçiler Günü’nde reddini açıkladı)

Ben Mine Selin Sayarı. Hukuk fakültesi öğrencisiyim. Öldürmeyi reddeden insanlara ‘halkı insan öldürmekten soğutma’ davası açan, vicdanıyla savaşmayı reddeden kimselere vicdansızlığın hukukunu dayatan, kardeş kanı dökmem diyenlere dökeceksin diyen faşist militarist TC devletinin hukukunu çok yakından tanıyorum. Bu devletin adaleti öldürür, yakar, yıkar, ötekileştirir, yaşam alanlarını talan eder. Siyasi erklerin, ‘vatan toprağını temsil eden kadını’ korumak için kardeş katlini meşrulaştırdığı bir savaşın parçası olmayacağım.

Militarizm ve milliyetçilik varlığı hasebiyle cinsiyetçidir ve ben anarşist bir kadın olarak yaşamım boyunca gizli veya aktif öznesi olduğum bu savaşı, devletin ve onun vicdansız hukukunu, militarist tahakkümün onu meşrulaştıran bir parçası olmayı reddediyorum. Ve diyorum ki ‘hayatlarımız çalınmadan hayallerimiz buluşmalı!”

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org