Murat Kırmızıoğlu

2013 30 Kasım-Murat Kırmızıoğlu (İzmir’de vicdani reddini açıkladı) Tüm iktidarlar, varlıklarını bizim varlığımızla devam ettirir. Doğduğumuzda bize sundukları hayat, aslında kendi varoluşlarının perçin malzemesidir. erkek olarak doğmuş olmam; eril, erkek devletin yaratımına bir malzemeyse şayet ‘erkek’ olmayı reddediyorum. Yarattığınız korku imparatorluğunu korumak ve yaşatmak için bedenimi ve biricikliğimi nizamiye ve kışlalarınızda yoketmenize izin vermeyeceğim. yüreğimde taşıdığım

2013 30 Kasım-Murat Kırmızıoğlu (İzmir’de vicdani reddini açıkladı)

Tüm iktidarlar, varlıklarını bizim varlığımızla devam ettirir. Doğduğumuzda bize sundukları hayat, aslında kendi varoluşlarının perçin malzemesidir. erkek olarak doğmuş olmam; eril, erkek devletin yaratımına bir malzemeyse şayet ‘erkek’ olmayı reddediyorum. Yarattığınız korku imparatorluğunu korumak ve yaşatmak için bedenimi ve biricikliğimi nizamiye ve kışlalarınızda yoketmenize izin vermeyeceğim. yüreğimde taşıdığım o güzel dünya, tüm savaş malzemelerinizi ve erklerinizi yokedecek!
Ve ben tüm benliğimle diyorumki ;
Varolan tüm iktidar yöntemlerinizi yokedinceye kadar, karşınızda dimdik durmaya devam edeceğim. Devletinizi, parlementolarınızı, demokrasinizi ve ordularınızı tanımıyorum. Beni yargılayacağınız hukuklar sistemini ciddiye almıyorum. Cezaevlerinizden ve akıl hastanelerinizden korkmuyorum, okullarınızdan korkmadığım gibi…

Ve yüreğimdeki o dünya kadar bağırıyorum; özgür bedenimi ve ruhumu bir savaş makinesine çevirmenize izin vermeyeceğim. Bana zorunlu kıldığınız ‘her türlü’ görevi reddediyorum!
Tüm iktidarlarınızdan, kışlalarınızdan, okullarınızdan, cezaevlerinizden, borsalarınızdan, labratuarlarınızdan, akıl hastanelerinizden yakılacak ateşle, dünyayı ısıtacak o güne ve o günü yaratacağımız yüreklere selam ediyorum.

İSYAN, YIKIM, ANARŞİ!

Murat Kırmızıoğlu

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org