Nuşîn Felat Avcil

2013 15 Mayıs Nuşîn Felat Avcil – amednewsagency.com adlı sitede 08.06.2013 de yayınlandı.   ”Vatan hizmeti her Türk’ün hak ve ödevidir” Madde 72 Gandhi’den Tayfun Gönül’e ’Ret’ Adım Nuşîn Felat Avcil. Türkiye’de Türk sıfatı almak zorunda bırakılan bir Kürt olarak Bedlîs’de (Bitlis) doğdum. Adımın anlamı ’yeniden yeşeren kurtuluş’. Halkımın özgürlük ve eşitlik taleplerini sesli olarak dile getirmeye

2013 15 Mayıs Nuşîn Felat Avcil – amednewsagency.com adlı sitede 08.06.2013 de yayınlandı.

 

”Vatan hizmeti her Türk’ün hak ve ödevidir” Madde 72

Gandhi’den Tayfun Gönül’e ’Ret’

Adım Nuşîn Felat Avcil.

Türkiye’de Türk sıfatı almak zorunda bırakılan bir Kürt olarak Bedlîs’de (Bitlis) doğdum. Adımın anlamı ’yeniden yeşeren kurtuluş’. Halkımın özgürlük ve eşitlik taleplerini sesli olarak dile getirmeye başladığı bir dönemde doğduğum için bu ada layık gördü beni ailem. Zaman geçtikçe yeşermeye başladım. Lakin kurtuluşa eremedim. Buna inat Felat adını kullandım hep. Kurtuluş..

Kendimi bildim bileli hep düşündüm. İnsanlar savaşmaya nasıl başladılar? İnsanlar yazmadan önce savaşmayı öğrendi. Bilinen 5 bin yıllık yazılı tarihe gölge düşürürcesine 10 bin yıllık kaleler kurdu insan türü. Tarihi kazananlar yazdı. Kazananlar savaşanlar oldu. Savaşanlar insanları öldürdü. Insanlık öldü. Adlarını günümüze savaşla miras bırakmak isteyen medeniyetler, sistemler, devletler uğruna canlar alındı. Aslolanın insanlık olduğu hep ıskalandı. Tecrübeye muhtaç olan aklımız hiç bir zaman ders almadı. Aynı şeyi yaparak farklı sonuç bekleme aptallığı savaşanların günümüzde tekerrür ettiği kanlı bir ayin olarak devam etti.

Ancak savaşa ve savaşmaya hayır diyenler hiç eksilmedi.Bu insanlar en zor dönemlerde ve durumlarda fedakarlıklarıyla bizlere örnek oldular. Hindistan da Gandhi’ler, Tibet’te Gyatso’lar, Amerikada Muhammed Ali’ler ve Türkiye’de Tayfun Gönül’ler bizlere mücadele tarihi bırakarak cesaretlendirdiler.

Ben Felat. Kurtuluşum(z)un ancak yeniden yeşerecek bir barışla olacağına inanıyorum. Hiç bir askeri otoritenin bir parçası olmayacağımı, insanı öldürmeyi öğrenmek istemediğimi ve öldürmeyeceğimi belirtip, sınırları ve yok edişi vicdanen reddediyorum.

Vicdani Ret Beyanımdır.

Nuşîn Felat Avcil
15.05.2013

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org