Okan Şahin

2011 24 Aralık-Okan Şahin (Lise Anarşist Faaliyet’in Galatasaray Lisesi önünde yaptığı etkinlikte vicdani reddini açıkladı)   Devletin otoriter ve militarist baskısıyla eğitilen bir lise öğrencisiyim. Her gün gitmek zorunda olduğum okulda; öğretmenlerin otoritesiyle, disiplin yönetmelikleriyle beni bu devlete itaat edecek, yeri geldiğinde bu devlet için öldürecek ve ölecek bir birey haline getirmek istiyorlar. Fakat ben bir

2011 24 Aralık-Okan Şahin (Lise Anarşist Faaliyet’in Galatasaray Lisesi önünde yaptığı etkinlikte vicdani reddini açıkladı)

 

Devletin otoriter ve militarist baskısıyla eğitilen bir lise öğrencisiyim. Her gün gitmek zorunda olduğum okulda; öğretmenlerin otoritesiyle, disiplin yönetmelikleriyle beni bu devlete itaat edecek, yeri geldiğinde bu devlet için öldürecek ve ölecek bir birey haline getirmek istiyorlar. Fakat ben bir anarşistim. Tüm canlıların doğanın bir parçası olduğu, otoritesiz ve adaletli bir dünyada özgürce yaşamak istiyorum. Ordudaki hiyerarşik, emir-itaat düzenini ve özgürlük mücadelesi veren kürt kardeşlerimi öldürmeyi reddediyorum, vicdani reddimi açıklıyorum.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org