Osman Özgül

2005, 03 Haziran Osman Özgül HOLLANDA – sk’ya gönderildi   (savaş karşıtları sitesine gönderilmiştir.) “Dünyamızda büyük paylaşım savaşları yaşandı. Hiroşimada Negazakide Halepçede ve daha sonra Sabra Şatilada Afkanistanda Irakta ve hala yaşanmakta olan insanlik tarihini önderlik etmiş coğrafyamızda kan bir savaş şiddetleneyek devam etmektedir. Yaşanılan bu savaşların yada güümüzde hala yaşanmakta olan savaşların mağduru mağdur edeni asla

2005, 03 Haziran Osman Özgül HOLLANDA – sk’ya gönderildi

 

(savaş karşıtları sitesine gönderilmiştir.)
“Dünyamızda büyük paylaşım savaşları yaşandı. Hiroşimada Negazakide Halepçede ve daha sonra Sabra Şatilada Afkanistanda Irakta ve hala yaşanmakta olan insanlik tarihini önderlik etmiş coğrafyamızda kan bir savaş şiddetleneyek devam etmektedir.
Yaşanılan bu savaşların yada güümüzde hala yaşanmakta olan savaşların mağduru mağdur edeni asla olmayacağım. Militarist yaşam biçimi benim yaşam biçimime uymuyor. Çünkü militarist düzenin olduğu yerde ölüm kan gözyaşları ve yıkımlar vardır. Asla militarist emir erleri olmayacağım. Ölmeyeceğim ve öldürmeyeceğim.
Dini etnisitesi rengi ne olursa olsun bu dünyada herkesin yaşam hakkı vardır ve bunlara saygı gösterilmesi gerekiyor. Ama malesef hala sürmekte olan bu anlamsız savaşlardan dolayı başta çocuklar ölmek üzere bir çok insan ve diğer canlılar yaşamını kaybetmektedir.
Militarist düzenin insanların dünyamızın bütün doğal değerlerini yok etmektedir.
Bundan dolayı bir insan olarak kendi vicdani sorumluğum doğrutulsunda askerliği savaşları ve Türkiye’deki militarist bu sistemin hizmetcisi olayı reddediyorum. Yaşamak istiyorum, evet dostlar sadece yaşamayı ve yaşatmayı çok seviyorum.”

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org