Oyuncu Sema Şimşek: “Vatan sağ olsun mu; bilmiyorum”

“Bir erkek çocuğum var. Ve elbette ki askere gitmek isteyecektir ama ben isteyecek miyim? Bunu bilmiyorum. Vatan sağ olsun mu? Onu da bilmiyorum. Ama ölen ve yitip giden onca genç, belki bu dünyayı değiştirebileceklerdi. Hiçbiri olamıyor. Bitsin artık yani ne için yani bitsin”

Manken ve oyuncu Sema Şimşek, çatışmalı sürece tepki göstererek, oğlunu askere göndermek istemeyebileceğini söyleyerek, “Vatan sağ olsun mu? Bilmiyorum” dedi

02 Mayıs 2016 Pazartesi 16:19
Edirne Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı ve Medikal Estetik Tıp Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Medikal Estetik Yüz Kadavra’ çalıştayı için Edirne’ye gelen manken ve oyuncu Sema Şimşek, Türkiye’de yaşanan çatışmalı sürece ve art arta gelen polis ve asker ölümlerine tepki gösterdi.

‘VATAN SAĞ OLSUN MU? BİLMİYORUM’

Bir erkek çocuğu annesi olduğunu ve oğlunu askere göndermek istemeyebileceğini söyleyen Şimşek, “Çok ağlıyorum. Ve artık bunların gerçekten bitmesini istiyorum. Bir anne olarak konuşuyorum. Çok acı bir şey. Şu an da her şeyin ötesinde bir erkek çocuğum var. Ve elbette ki askere gitmek isteyecektir ama ben isteyecek miyim? Bunu bilmiyorum. Vatan sağ olsun mu? Onu da bilmiyorum. Ama ölen ve yitip giden onca genç, belki bu dünyayı değiştirebileceklerdi. Hiçbiri olamıyor. Bitsin artık yani ne için yani bitsin” ifadelerini kullandı.

(Kaynak: DİHA)
https://www.demokrathaber2.net/yasam/oyuncu-sema-simsek-vatan-sag-olsun-mu-bilmiyorum-h66469.html

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org