Rosida

2013 27 Aralık-Rosida(Boğaziçi Üniversitesi’ndeki etkinlikte vicdani reddini açıkladı)   ROBOSKİLER BİR DAHA OLMASIN DİYE VİCDANİ RET METNİM Ben Rosida 1988 Amedin Bismil ilçesinde doğdum. Kürdistanlı bir Eşcinselim. Politik ve siyasal kimliğimden kaynaklı 21 aylık cezaevi deneyimimden de devlet sistemi ve militer anlayışının nasıl olduğunu çok iyi bilmekteyim. Devlet cinsel kimliğimizden kaynaklı bize rapor vererek askerlikten

2013 27 Aralık-Rosida(Boğaziçi Üniversitesi’ndeki etkinlikte vicdani reddini açıkladı)

 

ROBOSKİLER BİR DAHA OLMASIN DİYE VİCDANİ RET METNİM

Ben Rosida 1988 Amedin Bismil ilçesinde doğdum. Kürdistanlı bir Eşcinselim. Politik ve siyasal kimliğimden kaynaklı 21 aylık cezaevi deneyimimden de devlet sistemi ve militer anlayışının nasıl olduğunu çok iyi bilmekteyim.
Devlet cinsel kimliğimizden kaynaklı bize rapor vererek askerlikten muaf tutuyor. Bunu da bizi askere alınamayacak Hasta, yarım insan ve çürük elmaymışız gibi bir yaklaşım ile yapıyorlar. Eğer silahlı güçlerinize katılmak ve savaşıp insan öldürmek tam insan olmaksa ben insan değilim.
Yıllardır LGBTİ HAREKETİNİN “Çürük değil Eşcinsel askerede gitmeyecek” sloganına atıfta bulunarak çürük elma yarım insan değilim. Askerinizde, Polisinizde olmayacam.
TSK denen kurumun başına Türk kavramının getirilmeside büyük bir hata Çünkü: 1938 Dersim katliamı ile başlayan ve 28 Aralık 2011 de kendini Roboskide de gösteren bu katliamlar serisini Türk etnisite ismini kullanıp onlara maletmek büyük bir haksızlıktır.
Askerde katledilen SEVAKLAR, Kapısının önünde 12 yaşında 13 kurşunla katledilen Uğur kaymazlar. Ceylan Önkol, Aydın Erdem ve GEZİDE katledilen gençlerimiz, Roboskkide f-16 larla parçalanan 34 can insan, sayısını bile bilmediğimiz katırlarımızı doğayı ve yaşamları tarumar eden bu militer ve eril kurum olan tsk ve sözde emniyet güçleriydi.
İki senesi geçmekte olan ROBOSKİ katliamın katilleri BAŞBAKANLIĞIN Emrinde olan Tsk’ ya bağlı havva kuvvetlerinden ve hiçbir yetkili yargı önüne çıkarılmadığı gibi dosya askeri mahkemeye yani katillerine gönderilerek hasır altı yapılmaya çalışılıyor.
Bugün Roboski katliamın 2. yıl dönümünde Roboskiler bir daha olmasın diye KİMSENİN ASKERİ OLMAYACAĞIMIZI BELİRTİYORUZ.
Vicdan denen duygu bugün beni bu tutuma zorladı. Savaş karşıtı ve Askerliği ret etme olarak tanımlanan Vicdani RET Kavramı ile Tsk ve SÖZDE Emniyet güçlerine veya buna benzer güçlerin, paralı veya parasız, gönülllü veya gönülsüz hizmet etmeyeceğimi, Askerleri olmayacağıma kamuoyu ve siz değerli yoldaşlar önünde söz veriyorum
28-12-2013
ROSİDA

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org