Rusya’nın 2017 silah ihracatının 15.3 milyar dolara ulaşması bekleniyor

Putin’in değerlendirmesine göre ülkenin bu yılki silah ihracatı 15,3 milyar dolara ulaşması, sipariş portföyü ise 45 milyar doları geçmesi bekleniyor.

Rusya’nın bu yılki silah ihracatı tutarının 15.3 milyar dolara ulaşması bekleniyor

16.11.2017
Rus devlet silah ihracat şirketi Rosoboroneksport Başkanı Aleksandr Miheyev, Rus menşeili silahların yurtdışına satışıyla ilgili ayrıntılar vererek, bu yılki ihracatın 15.3 milyar dolar civarında gerçekleşmesi, sipariş portföyününse 45 milyar dolara ulaşması beklendiğini belirtti.

Rossiya 24 televizyonuna konuşan Rosoboroneksport Başkanı Aleksandr Miheyev, bu yıl için onaylanan Rus menşeili silah ihracat programında belirlenen sürelere uyulduğunu açıkladı.

Rusya’nın askeri-teknik işbirliği yaptığı ortaklarının karşısında üstlendiği taahhütlerin yerine getirilmemesi için herhangi bir nedenin olmadığına dikkat çeken Miheyev, ihracat programının revizyon gerektirmediğini, savunma sanayii sektörü çalışanlarınınsa Rosoboroneksport’un sipariş portföyünün daha da genişlemesi amacıyla çalışmaya devam etmeye hazır olduklarını kaydetti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in değerlendirmesine göre ülkenin bu yılki silah ihracatı 15,3 milyar dolara ulaşması, sipariş portföyü ise 45 milyar doları geçmesi bekleniyor.

Kaynak: Sputnik

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org