Sertaç Girgin

2003 24 Ocak-Sertaç Girgin-İSTANBUL Herhangi bir devletin otoritesini güçlendirmesi, sınırlarını genişletmesi ya da ekonomisini kurtarması uğruna yapacağı katliamda yer almayacağım. Bu katliam esnasında kaybedilen insan hayatları, birileri için kutsal sayılabilir ve bazı mertebelere yükselmiş kabul edilebilirler. Ancak benim, hiçbir kutsallık veya yüksek mertebe için verecek bir canım yok. Ben insanların; sınırları olmayan, otoritenin olmadığı, bireyin

2003 24 Ocak-Sertaç Girgin-İSTANBUL

Herhangi bir devletin otoritesini güçlendirmesi, sınırlarını genişletmesi ya da ekonomisini kurtarması uğruna yapacağı katliamda yer almayacağım.

Bu katliam esnasında kaybedilen insan hayatları, birileri için kutsal sayılabilir ve bazı mertebelere yükselmiş kabul edilebilirler. Ancak benim, hiçbir kutsallık veya yüksek mertebe için verecek bir canım yok.

Ben insanların; sınırları olmayan, otoritenin olmadığı, bireyin kendi üzerindeki iktidarından öte bir iktidarın olmadığı, şiddetin hiçbir koşulda araç olarak kabul edilemeyeceği, paranın kullanılmadığı, cinsiyet ayrımcılığının yapılmadığı, anarşinin olduğu bir dünyada, devletsiz, sınırsız ve bayraksız da yaşayabileceklerine inanıyorum.

Bu nedenle kendimi sınırları, bayrağı ve yönetim şekli belli hiçbir devlete ait görmüyorum. Bu yüzden hiçbir devletin ordusunda, elime silah alıp insan öldürmenin eğitimini almayı ya da aynı devletin başka bir kurumunda görev alıp bu yapının bir parçası olmayı reddediyorum.
HİÇ KİMSENİN ASKERİ OLMAYACAĞIM!

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org