Sezer Ekinci

Ben Sezer EKİNCİ. Şırnak’ın Silopi ilçesinde 13/08/1994 senesinde doğdum. Öncelikle sahip olduğum insani duygulara ve düşüncelere göre insan öldürmenin insan hayatına kast etmenin hiçbir haklı gerekçesi ve savunması olamaz. Her ne sebeple ve her ne amaçla olursa olsun insanın yaşama hakkı gasp edilemez edilmemelidir. Her yaşı gelen bir kişi zorunlu askerlik yaptırılıyor ve bu insanlık

Ben Sezer EKİNCİ. Şırnak’ın Silopi ilçesinde 13/08/1994 senesinde doğdum. Öncelikle sahip olduğum insani duygulara ve düşüncelere göre insan öldürmenin insan hayatına kast etmenin hiçbir haklı gerekçesi ve savunması olamaz. Her ne sebeple ve her ne amaçla olursa olsun insanın yaşama hakkı gasp edilemez edilmemelidir.

Her yaşı gelen bir kişi zorunlu askerlik yaptırılıyor ve bu insanlık suçudur. Askerlik de silah, savaş, ölüm ve öldürme üzerine kurulmuş temelleri atılmış bir kurum olduğu için askerlik yapmayı reddediyorum. Aynı zamanda ölen ve öldürenin kardeş olması, aynı toprakların vatandaşı olmaları, aynı ortak değerlere sahip olmalarından dolayı bu düşüncelerimin haklılığını ve savunuculuğu konusunda ayrı bir motivasyon benim için.

Bu yüzden de ölmeye öldürmeye karşıyım, elime silah alıp asker olmayacağımı ve aynı değerlere aynı kültüre sahip kardeşlerimi öldürmeyeceğimi beyan ediyorum.Vicdani reddimi buradan kamuoyuna belirtiyorum.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org