5 Günlük Askerin ‘Kaza’ Sonucu Öldüğü İddia Edildi

Aydın’dan 5 gün önce Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Batı Kışlası’na teslim olan asker 20 yaşındaki Onur Ağır’ın Manisa Adliye Sarayı’nda merdiven boşluğuna düşerek hayatını kaybettiği iddia edildi.

5 Günlük Asker Merdivenlerden Düşerek Hayatını Kaybetti

23 Aralık 2015 Çarşamba 04:00
5 gün önce Aydın’dan Manisa’ya giderek askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olan Onur Ağır, Manisa Adliye Sarayı’nda merdiven boşluğuna düşerek hayatını kaybetti.

Aydın’dan 5 gün önce Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Batı Kışlası’na teslim olan asker 20 yaşındaki Onur Ağır’ın Manisa Adliye Sarayı’nda merdiven boşluğuna düşerek hayatını kaybettiği iddia edildi.

SİVİLDE İŞLEDİĞİ SUÇ İÇİN MAHKEMEYE GETİRİLDİ

Edinilen bilgiye göre olay, dün akşam saatlerinde Manisa Adliye Sarayı’nda meydana geldi. Aydın’dan Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Batı Kışlası’na acemi er olarak geçtiğimiz Cuma günü teslim olan asker Onur Ağır, sivil yaşamında işlediği bir suçtan dolayı ifade vermek üzere Manisa Sulh Ceza Hakimliği tarafından adliyeye ifadeye çağrıldı.

Adliyeye getirilen asker hakkında mahkeme tarafından tutuklama kararı verildi.

MERDİVENLERDEN DÜŞEN ER HAYATINI KAYBETTİ

İddiaya göre, mahkeme çıkışında jandarmanın elinden kurtulan acemi er Onur Ağır, kaçarken adliyenin 3. katından merdiven boşluğuna düştü. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, tüm müdahalelere rağmen acemi askeri kurtaramadı.

Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. Hayatını kaybeden askerin cenazesinin otopsi için İzmir’de olduğu öğrenildi.

KÖTÜ HABERİ ALAN AİLESİ KAHROLDU

Hayatını kaybeden asker Onur Ağır’ın annesi Türkan Ağır ile babası Beytullah Ağır’a acı haber jandarma tarafından verildi.

Ağır’ın ailesi acı haberle yıkılırken, anne baba ve yakınlarını komşuları teselli etti. Askerin en son Pazar günü baba Beytullah Ağır ile görüştüğü ve hayatından memnun olduğunu söylediği öğrenildi.

Hayatını kaybeden asker Onur Ağır, Çine Çatak Mahalle Mezarlığı’nda bugün öğleden sonra toprağa verilecek.

http://www.haberler.com/aydinli-asker-manisa-da-hayatini-kaybetti-7993681-haberi/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org