Aileler: Askerlerin intihar gerekçeleri inandırıcı değil

Mazlum-Der, Batman Barosu ve İHD temsilcilerinin destek verdiği Şüpheli Aileler ve Mağdurlar Derneği, Atatürk parkı önünde kitlesel basın açıklamasını yaptı: Çocuklarımızın cinayete kurban gittiklerini düşünmekteyiz.

“İntihar gerekçeleri inandırıcı değil”

25 Ağustos 2014 Pazartesi 19:06
Şüpheli Aileler ve Mağdurlar Derneği kitlesel basın açıklaması yaptı

** Şüpheli Aileler ve Mağdurlar Derneği, askerdeki şüpheli ölümlere gerekçe gösterilen intiharların inandırıcı olmadığını açıkladı. Aileler; “Ciddi kuşkular içindeyiz” dediler.

“CİNAYETE KURBAN GİTTİLER”
Mazlum-Der, Batman Barosu ve İHD temsilcilerinin destek verdiği Şüpheli Aileler ve Mağdurlar Derneği, Atatürk parkı önünde kitlesel basın açıklamasını yaptı. Aileler adına basın açıklamasını Eşref Çiftçi okudu. Çiftçi, şöyle konuştu; “Farklı tarihlerde askeri kışlalarda intihar ettikleri iddia edilen asker aileleri olarak bu intihar gerekçelerini inandırıcı bulmuyoruz. Vefat eden askerlerin dosyalarını detaylı inceledikten sonra aileler olarak ciddi kuşkular taşımaktayız. Çocuklarımızın cinayete kurban gittiklerini düşünmekteyiz. Dosyalar çelişkili, olay yeri ve resimler bunu kanıtlar nitelikte.”

“OĞLUMU KIŞLAYA TESLİM ETTİM AMA…”

Askeri hakim ve savcıların keyfi davranışlarının kendilerini üzdüğünü ifade eden Zübeyir Çiftçi, oğlu Abdurrahman’ın intihar ettiğine inanmadığını söyledi. Çiftçi, şunları söyledi; “Çocuğumu sağ salim kışlaya teslim ettim. Oysa Abdurrahman’ın cenazesi eve geldi. Bize bu acıyı yaşatanları affetmiyoruz. Acımızın hafiflemesi için buna sebep olanların ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Abdurrahman intihar edecek biri değildi. Hiçbir sorunu olmadan askere yolladık. Fakat cenazesini bize gönderdiler.” Basın açıklamasının ardından mağdur aileler sessizce dağıldı.

batmancagdas.com

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org