“Askerler, aileleri maaş alsın diye intihar ediyorlar”

Şüpheli Ölümler ve Mağdurlar Derneği Başkanı Oktay Can: “talebimizin Torba Yasa’ya gireceğini düşünüyoruz. Fakat girmezse aileler ölüm orucuna girecekler.”

“Aileleri maaş alsın diye intihar ediyorlar”

07 Ağustos 2014 Perşembe 00:30 | TARAF
Oktay Can, Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın şüpheli asker ölümleriyle ilgili, “Bu askerlerin çoğu anne babaları maaşa bağlansın diye kendilerini vuruyor. Eğer yasada olursa ölümler artar” dediğini ileri sürdü

Şüpheli Ölümler ve Mağdurlar Derneği Başkanı Oktay Can, Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın şüpheli asker ölümleriyle ilgili, “Bu askerlerin çoğu anne babaları maaşa bağlansın diye kendilerini vuruyor. Eğer yasada olursa ölümler artar” dediğini iddia etti. Oktay Can, mağdur ailelerinin Torba Yasa kapsamında maaşa bağlanmaları konusunda bir çalışma yaptıklarını ve bu konuda hükümet yetkililerine taleplerini ilettiğini söyledi.
Can, olayların takibi için aradığı Bakan Yılmaz’ın kendisine telefonda bu sözleri sarf ettiğini söyledi. Bakan Yılmaz’ın bu sözleri üzerine ise Can, “Bu çocukların sağlık durumları ya da ailelerin ekonomik durumu iyiydi. Çocuklar vurulduktan sonra bu ailelerin düzeni bozuldu” dediğini belirtti.

MHP, CHP ve BDP’nin bu konuda Meclis’e yasa teklifleri sunduğunu ifade eden Oktay Can, şöyle devam etti: “Bakan çalışma yaptıklarını söyledi. Ama şimdilik somut bir adım görmüş değiliz. Bu talebimizin Torba Yasa’ya gireceğini düşünüyoruz. Fakat girmezse aileler ölüm orucuna girecekler.”

SUZAN DEMİR
TARAF

taraf.com.tr

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org