Bakan İsmet Yılmaz, vicdani ret ile ilgili çalışma yapmayı düşünmediklerini söyledi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ayrıca vicdani ret ile ilgili çalışma yapmayı düşünmediklerini de söyleyerek, bedelli askerlik düzenlemesinden bakaya durumdakiler ile asker kaçaklarının da yararlanabileceğini belirtti.

Milli Savunma Bakanı: Ben olsaydım bedelli askerlik yapmazdım

İsmet Yılmaz, bedelli askerlik düzenlemesinden bakaya durumdakiler ile asker kaçaklarının da yararlanabileceğini belirtti

03 Aralık 2014 13:45
İLGİLİ HABERLER Bedelli askerliğe sosyal medyada kim ne dedi? 18 bin lira taksitle ödenebilecek mi, bankalar kredi imkanı sağlıyor mu; işte bedelli askerlikle ilgili detaylar

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikle ilgili olarak, ‘bedelliden bakaya ve asker kaçaklarının da yararlanabileceklerini’ belirtti. Yılmaz, yaptığı açıklamada, “Taksit olmayacak. 700 bin kişiyi kapsıyor. Ben koşullarım uysa bu haktan faydalanmam, gider askerliğimi yaparım. Benim gibi düşünen insanlar vardır. Onun için hepsinin bu haktan yararlanacağını beklemek doğru değildir” dedi.

Yılmaz ayrıca vicdani ret ile ilgili çalışma yapmayı düşünmediklerini de söyleyerek, bedelli askerlik düzenlemesinden bakaya durumdakiler ile asker kaçaklarının da yararlanabileceğini belirtti.

http://t24.com.tr/haber/bakan-yilmaz-bedelliden-bakaya-ve-kacaklar-da-yararlanabilecek,279207

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org