”Bakanlığımızda bir bedelli çalışması yoktur”

MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlik beklentileri ile ilgili, “Gündemimizde bedelli askerlik ile ilgili her hangi bir çalışma yok” diyerek umutları tüketti.

Bedelli askerlik bekleyenler için kötü haber! Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıklamaları

Bedelli askerlik bekleyenlere kötü haber MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlik beklentileri ile ilgili, “Gündemimizde bedelli askerlik ile ilgili her hangi bir çalışma yok” diyerek umutları tüketti.

30 Mart Yerel seçimleri öncesi AKP ilçe seçim bürolarının açılışını yapmak üzere bu gün sabah karayolu ile Sivas’ın Şarkışla ilçesine gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ilk olarak ilçe girişinde bulunan özel bir firmaya ait plastik ve ambalaj fabrikasını ziyaret ederek işçiler ile bir süre sohbet etti. Bakan Yılmaz’ı burada Vali Vekili Ömer Kalaylı, Özel İdare Genel Sekreteri Salih Ayhan, İlçe Kaymakamı Davut Gül ile partililer karşıladı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, tekrar gündeme gelen bedelli askerlik ile ilgili soru üzerine, “Dün akşam Ömer Dinçer beyin oğlunun nikah törenindeydik. Nikah töreni sırasında Numan Kurtulmuş beyle görüştük. Numan bey ‘Böyle bir talep var, bu talebin de muhakkak değerlendirmesi gerekir’ şeklinde bir görüşünü bize iletti. Biz daha önceki söylediğimiz noktadayız. Bunun dışında ilave bir şey söyleyecek durumda değilim. Ancak Numan bey iyi bir siyasetçi. Toplumda olan talebi siyasete aktarıyor. Siyasette bu talep ne kadar zemine oturuyor, ne kadar bir karşılığı var, bunu ayriyeten bir değerlendirilmesi gerekir. Ama şu anda bakanlığımızda yapılmakta olan bir bedeli çalışması yoktur” dedi.

haber.stargazete.com

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org