Bedelli Askerlik Derneği Kuruldu

Bedelli Askerlik Derneği 25 Yaş 15 Bin TL bedele kanuni düzenleme yapılması için çalışacaktır. Bedelli Askerlik Derneği’nin temel amacı resmi, hesap verebilir ve denetlenebilir bir yapıyla bedelli askerlik konusunda yasal adım atılmasını sağlamaktır.

Bedelli Askerlik Derneği, Türkiye’de “sadece” bedelli askerlik konusunda çalışma yürüten tek resmi sivil toplum kuruluşudur. Sosyal medya tabanlı teşkilatlanması sebebiyle yeni nesil bir Sivil Toplum Organizasyonudur.

Bedelli Askerlik Derneği 25 Yaş 15 Bin TL bedele kanuni düzenleme yapılması için çalışacaktır.

Bedelli Askerlik Derneği’nin temel amacı resmi, hesap verebilir ve denetlenebilir bir yapıyla bedelli askerlik konusunda yasal adım atılmasını sağlamaktır.

Bedelli Askerlik Derneği facebook.com/bedelliaskerlik , twitter.com/bedelli_ask ve www.bedelliaskerlik.biz sayfalarından faaliyetlerini duyurmaya devam edecektir.

Bedelli Askerlik Derneği Yeni Türkiye’de Bedelli Askerliğin bir hak olduğuna inanmaktadır. Bu sebeple ilk çıkış sloganı: “Bedelli Askerlik Benim Hakkımdır”

Bedelli Askerlik Derneği’nin kapıları Kadınlara da açıktır ve Kadın Üyelerimizden Giriş Ödentisi alınmayacaktır.

Bedelli Askerlik Derneği Basın Açıklaması

01092014
BASINA VE KAMUOYUNA

Bedelli Askerlik yüz binlerce genci ve onların milyonları aşan ailesini yakından ilgilendiren, sosyal hayatlarını derinden etkileyen ve geleceklerini planlamaları noktasında büyük önemi olan ciddi bir konudur.

Ciddiyeti bu derece yüksek bir konuda; Sayın Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ tarafından yapıldığı iddia edilen birbirine zıt açıklamaların “yirmi dört saat içerisinde” farklı başlıklarla basına sunulması, bedelli askerlik bekleyen yüz binlerce genci hayrete düşürmüştür.

Bedelli Askerlik Derneği olarak; Sayın Milli Savunma Bakanı’nın bedelli askerlikle ilgili Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a sunulan bir rapor olmadığı hususundaki açıklamasının sehven yapıldığını umuyor; konuyla ilgili düzeltmenin bir an önce kamuoyu ile paylaşılmasını arzuluyoruz.

Türkiye’nin üreten gençlerinin artık “bir olumlu bir olumsuz” haberlere dayanacak gücü kalmadığını da bu vesile ile bir daha ifade ediyoruz.

BEDELLİ ASKERLİK DERNEĞİ

bedelliaskerlikdernegi.org

Bedelli Askerlik Derneği kuruldu – ensonhaber.com

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org