Dünyanın her yerinden yüz antimilitarist Londra’da “Antimilitarist Kökler konferansı”nda bir araya geldi

16 Haziran Cuma gününden 18 Haziran Pazar gününe kadar Uluslararası Savaş Karşıtları(WRI), Londra’daki Antimilitarist Kökler konferansımızda dünyanın her yerinden yüz antimilitaristi ağırladı.

Antimilitarist Kökler!

Foto: Antimilitarist Roots’tan bir grup fotoğrafı. Yaklaşık 90 kişi, üzerinde konferans logosu bulunan bir tabelanın önünde bir sahnede toplandı.

20 HAZİRAN 2023
16 Haziran Cuma gününden 18 Haziran Pazar gününe kadar Uluslararası Savaş Karşıtları(WRI), Londra’daki Antimilitarist Kökler konferansımızda dünyanın her yerinden yüz antimilitaristi ağırladı. Yerli halkın ve direniş hikayelerinden ilham alan First Nations liderlerinin varlığıyla bir araya gelmekten onur duyduk ve analizimizin iklim krizine, farklı kimliklere ve göçmenlerin deneyimlerine yer açmasını sağlamak için meydan okuduk.

“Önden” bir dizi sunumun yanı sıra, etkinliğin çoğu katılımcı tema gruplarına ve atölye çalışmalarına dayanıyordu ve katılımcılara kendi hikayelerini ve deneyimlerini paylaşmaları ve birbirlerinden öğrenmeleri için pek çok fırsat verdi. WRI ağının savaşa karşı direncini nasıl güçlendirebileceğine ve nedenlerine ilişkin fikirler bir araya toplandı ve WRI Meclisi, Konseyi ve diğer WRI karar alma organları tarafından incelenecek. Antimilitarist Roots için bize katılan herkesin ilham almış, meydan okumuş ve ihtiyacımız olan türden hareketleri inşa etmeye hazır hissederek ayrılmasını umuyoruz!

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org