Ergun Karataş

2012 30 Temmuz Ergun Karataş – SK sitesine Almanya’dan email gönderdi.   Merhaba ben ERGUN KARATAŞ 04-05-1986 MERSİN doğumluyum. Aslen DERSİMLİYİM. Vicdani ret için bu adrese ulaştım yayınlarsanız sevinirim. Şimdiden tesekkürler. Dünyanın bir çok ülkesinde isteğe bağlı olan askerlik görevi T.C topraklarinda mecburi sayılmaktadır.İnsanın insani yaşam istemi gözardı edilerek dayatılan bu askerliği, ret ediyorum. Gerek dinsel inançlarım

2012 30 Temmuz Ergun Karataş – SK sitesine Almanya’dan email gönderdi.

 

Merhaba ben ERGUN KARATAŞ
04-05-1986 MERSİN doğumluyum. Aslen DERSİMLİYİM. Vicdani ret için bu adrese ulaştım yayınlarsanız sevinirim. Şimdiden tesekkürler.

Dünyanın bir çok ülkesinde isteğe bağlı olan askerlik görevi T.C topraklarinda mecburi sayılmaktadır.İnsanın insani yaşam istemi gözardı edilerek dayatılan bu askerliği, ret ediyorum. Gerek dinsel inançlarım gerekse siyasal düşüncem insanları yaşatmaktir. Her ne sebebten olursa olsun askeri ünüforma giymeyeceğim. İnsan hayatını, temel hak ve özgürlükleri hiçe sayan hiçbir mekanizmanın dolaylı ya da dolaysız parçası olmayacağım. Şu anda Türkiye’de sürmekte olan savaş yüzünden benim gibi yüzlerce insan birbirine cephe almak, yani karşılıklı düşman olmak zorunda bırakıldılar. Savaşları çıkartanların insanlar değil devletler (politikacilar ve zenginler ve savaştan rant kazanan bir takım çıkarcılar) olduğunu biliyorum ve biz halka biçilen rollerin ise ölmek ve öldürmek olduğunu. Dini sömürge edip insanların en değerli hislerini inançlarını kullanıp şehit, gazi gibi ünvanlar verip sözde teselli etmelerini ret ediyorum. Askerlerinde sadece kendilerine biçilen rolleri oynayan kuklalar olduğunu, rollerini sorgulamadan ölmeleri veya öldürmeleri gerektiğini, bunlara itaatsizlik eden askerlerin de nedense intihar ettiklerini bilmekteyim. Ne birine yaranmak ne de birinden itaat ve emir almak düşünceme ve inançlarıma uymamaktadır. Zorla askere götürülerek, insan vücudunu ve ruhunu öldürme sanatını öğrenmeyi ret ediyorum.

ERGUN KARATAŞ
ALMANYA

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org