Terrence Malick Yeni Filmi Radegund’da Vicdani Red Konusunu Ele Alacak!

Radegund, Avusturya’nın St. Radegun kasabasında yaşayan Katolik bir çiftçinin, Nazi Savunma Gücü Wehrmacht’a zorla alınması üzerine silah tutmayı reddetmesi ve bu nedenle tutuklanarak 1943’te idam edilmesini konu edinecek.

24/01/2017 – Ekin Limoncu
Terrence Malick’in yakın zamanda çekimlerine başladığı yeni filmi Radegund’ın sinopsisi nihayet açıklığa kavuştu. Film, Nazi iktidarında geçen bir vicdani red hikayesini anlatacak.

Akademi Ödülleri’nde birçok dalda aday olan The Thin Red Line, Tree of Life, Badlands, To the Wonder gibi sinematografileri ile izleyiciyi adeta büyüleyen yapımlara imza atan başarılı yönetmen Terrence Malick’in yeni filmi Radegund’dan yeni haberler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru oyuncu kadrosunun şekillenmeye başladığı film, tercihler ve vicdan kavramını konu edinecek. Hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini Malick’in üstleneceği Radegund; II. Dünya Savaşı’nda Naziler için savaşmayı reddeden, bir vicdani retçi olan Avusturyalı Franz Jägerstätter’ın hikayesini anlatacak. Heyecanımız dorukta!

Son bilgiye göre filmin oyuncu kadrosu da kesinleşti. Radegund’ın başrollerinde Inglourious Basterds’den tanıdığımız August Diehl, Valerie Pachner, A Bigger Splash, The Danish Girl, Far from the Madding Crowd filmlerinde izlediğimiz Matthias Schoenaerts, Der Untergang’da Adolf Hitler’e hayat veren Bruno Ganz, Martin Wuttke, Maria Simon, Karin Neuhäuser, ve Alexander Fehling yer alacak. Ancak belirtmekte fayda var, daha önce isimleri kadroda geçen Jürgen Prochnow ve Michael Nyqvist’ın isimleri listede yer almıyor. Avusturya’nın St. Radegun kasabasında yaşayan Katolik bir çiftçinin, Nazi Savunma Gücü Wehrmacht’a zorla alınması üzerine silah tutmayı reddetmesi ve bu nedenle tutuklanarak 1943’te idam edilmesini konu edinecek olan Radegund, vicdani red meselesine odaklanması ile günümüze dair çok fazla şey söyleyecek gibi duruyor. Film, 2018 yılında vizyonda olacak.

Kaynak: FİLMLOVERSS

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org