Ersoy Erdoğan

2013 01 Eylül Ersoy Erdoğan – SK sitesine email gönderdi   Bir Eylül günü Ellerde, başka bir elin barış sıcaklığından başka birşey yok. Kimi ellerde silahın demir soğukluğu dururken , savaş çığırtkanlığı büyürken. Barıştan korkan” bir memleket meselesi erbapları’nın ” savaş çağrılarıyla inlerken yeryüzü. Bir Eylül günü. Bir canlı olarak öldürmeyi öğrenmeyi , ölmeyi kutsallaştırmayı , barış

2013 01 Eylül Ersoy Erdoğan – SK sitesine email gönderdi

 

Bir Eylül günü
Ellerde, başka bir elin barış sıcaklığından başka birşey yok. Kimi ellerde silahın demir soğukluğu dururken , savaş çığırtkanlığı büyürken. Barıştan korkan” bir memleket meselesi erbapları’nın ” savaş çağrılarıyla inlerken yeryüzü.
Bir Eylül günü. Bir canlı olarak öldürmeyi öğrenmeyi , ölmeyi kutsallaştırmayı , barış için birleşen ellere kalkan ellere karşı, gelmeyi seçmediğim bir coğrafyanın- gelmekten zaman zaman keyif aldığım bir coğrafyanın- “zorunluluklarına” karşı, “erkek ve vatandaş yetiştirmenin” önemli bir yolu olarak gösterilen askerliği yapmayacağımı , yapmayı reddettiğimi sevinerek belirtiyorum bir kez daha . Bunun için hem çok hem az sebebim var. Canlı olmak , şiddete karşı olmak olsun sebebi… Bir canlı olarak yapmam gereken o kadar çok şeyin varlığı içinde , birşey yapamamanın eşiğinde, yapmak “zorunda” olduğum askerliği yapılmayacaklar listesine barışın verdiği sorumlulukla yazıyorum.
Savaş , êdî bes e !

Ersoy Erdoğan

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org